Presvedčivé víťazstvá nad úhlavným rivalom (FOTO)

Futbalistky Slovana si v 4. kole slovenskej ligy žien merali na domácom trávniku pod Troma vežami sily so svojím najväčším konkurentom Partizánom Bardejov. Belasé sa po predchádzajúcom zápase, v ktorom prekvapujúco podľahli Žiline 0:1, nachádzali v neľahkej situácii a v prípade prehry, ale v podstate i remízy, by si výrazne skomplikovali obhajobu majstrovského titulu. Náročnú situáciu i kvalitného súpera však zvládli vynikajúco, keď Bardejovčanky zdolali presvedčivým víťazstvom 4:0. Tento triumf je o to cennejší, že Slovanu sa proti tomuto protivníkovi doteraz nedarilo. Od vstupu Bardejova do najvyššej súťaže si s ním v predchádzajúcich dvoch sezónach meral sily päťkrát a ani raz nevyhral. V lige ťahal dvakrát za kratší koniec, dvakrát remizoval, no a neuspel ani v tohtoročnom finále Slovenského pohára.

Začiatok súboja bol vyrovnaný. Prvú veľkú šancu slovanistiek spálila Martina Šurnovská, ktorá bránu prestrelila. Belasé si v prvom dejstve vybojovali dvojgólový náskok, keď dvakrát dopravila loptu do siete Juliana Čahojová. V druhej 45-minútovke sa po vynikajúcej individuálnej akcii cez polovicu ihriska ocitla Martina Šurnovská v ďalšej obrovskej príležitosti, no opäť mierila tesne nad. Tá istá hráčka, ktorá ešte v predchádzajúcom ročníku obliekala práve dres Bardejova, však už pár minúť na to nádhernou strelou zvyšovala na 3:0. Konečný stav ešte tesne pred koncom duelu upravila na 4:0 z pokutového kopu Terézia Kulová.

Ešte výraznejšie víťazstvo dosiahli naše juniorky, ktoré si s Bardejovčankami poradili prekvapujúco jednoducho 7:1. O svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali 5:0. V druhom dejstve sa už hra vyrovnala, belasé síce raz inkasovali, ale zároveň pridali ďalšie dva presné zásahy.

Budúci víkend má liga žien i junioriek prestávku. Najbližšie sa tak ženy Slovana predstavia v stredu 28. septembra o 15:00 h v 2. kole Slovenského pohára na ihrisku bratislavskej Vrakune.

Martin Masaryk, tréner Slovana: „Toto víťazstvo si veľmi vážime. Po minulom zápase sme boli s asistentom nútení urobiť nejaké zmeny v zostave. Dievčatá boli na tento súboj veľmi dobré pripravené. Musíme naďalej pokračovať v poctivej robote.“