Päť postrehov zo zápasu s Admiralom Vladivostok (VIDEO)

Slovan si v dramatickom zápase poradil s Admiralom Vladivostok. Po futbalovom výsledku 1:0 si pripísal dôležité tri body. Belasí tak z možných pätnástich bodov z domácej série získali dvanásť. Pekný hokejový moment predviedol Andrej Šťastný, ktorý sa pokúsil prekvapiť Nalimova spoza brány, ako sa to podarilo Granlundovi. Chýbalo naozaj málo. Stretnutie si nenechali ujsť ani florbalistky Singapuru, ktoré v Bratislave predstavia na Majstrovstvách sveta žien vo florbale. Tie sa na štadióne Ondreja Nepelu začínajú v piatok.

Druhý gól v sezóne

Po zápase s Amurom sme sa Camom Barkerom rozprávali, kam sa podeli jeho nebezpečné strely od modrej čiary zo sezóny 2015/2016. Už proti Kunlunu bol v pondelok nebezpečný, po jeho akcii dokázal Buchtele skórovať. Proti Admiralu si spomenul na spomínanú sezónu, nebolo to síce jeho typické nahodenie, ale bombou do vinkla od modrej čiary rozhodol o troch bodoch. Bol strelecky aktívny, okrem gólovej strely, pridal ďalšie tri. Veríme, že sa strelecky rozbehne a v ďalších zápasoch si rozšíri gólovú zbierku. Ako keby to Barker na Vladivostok vedel, keďže v septembrovom zápase bol autorom vyrovnávajúceho gólu na 1:1.

Narušená zostava

Bol to zvláštny zápas. Ovplyvnili ho osobné tresty v hre. Slovan inkasoval dva vyššie, keď bol v polovici zápasu na 10 minút vylúčený Kašpar, v úvode druhej aj Viedenský. Slovanu sa tak v stretnutí rozpadol prvý útok. Tréner Zankovec musel miešať zostavou. Jeden čas si prvého centra zahral aj Sádecký, Kašpara na krídle nahradil Réway. Napriek tomu sa Slovanu podarilo zabojovať. Na strane súpera sa v závere zápasu na trestnej lavici za protesty ocitol Sabolič a brankár Nalimov. Vladivostok tak prišiel o Saboliča, ktorý v závere chýbal pri snahe hostí o vyrovnávajúci gól.

Nedočkavý súper

Už pri nástupe na ľadovú plochu vykorčuľovali hráči Admiralu pomerne rýchlo. Do stretnutia vstúpili vysunutým forčekingom, ktorým Slovanu znepríjemňovali rozohrávku. Slovan na tento spôsob napádania odpovedal útočným výpadmi, ktoré sa snažil zakončiť tečovanou strelou. Hoci sa jeho hráčom skórovať nepodarilo, brankár Nalimov musel byť v strehu. Hokejisti Admiralu boli pred druhou tretinou na ľade už dve minúty pred jej začiatkom. Kým ich prvá formácia minútu krúžila po ľade a zvyšok mužstva sedel nachystaný na svojej striedačke, Slovanisti na ľadovú plochu vykorčuľovali minútu po nich. Rovnaký scenár sa odohral aj pred začiatkom záverečnej časti.

Opäť tí istí

Málokedy je tomu tak. Ale zápas Slovana pískala rovnaká rozhodcovská štvorica ako tomu bolo v pondelok. Dva zápasy v dvoch dňoch si zapískali pani Birin, Kislov – Šalagin, Šišlo. Svoje kvality ukázali aj tentokrát. Zatiaľ, čo v pondelok ignorovali niektoré nedovolené priestupky, v utorok veľmi za predchádzajúcim duelom nezaostali. Tentokrát pridali osobné tresty, hlavne ten Viedenského bol zvláštny. Keď samotný hráč sa súpera nedotkol, sám inkasoval úder od protihráča, napriek tomu bol vylúčený za hrubosť. Za protesty si Marek vyslúžil vyššie spomínaný osobný trest. Prečo bol vylúčený Réway, ktorý dostal sekeru? V neposlednom rade,  Genoway dostal 2+2,  súper mal hrať štvorminútovu presilovku, ale nehral, hral iba dvojminútovú, prečo?  Rozhodcovia sú však pánmi na ľade.

Mr.Zero

Jakub Štěpánek odchytal všetkých päť domácich duelov. Okrem zápasu s Podoľskom, ktorý mu príliš nevyšiel, bol vo zvyšných dueloch hrdinom zápasu. Už proti Kunlunu predviedol spoľahlivý výkon. Ten vyšperkoval  proti Admiralu. Jeho  kľúčové zákroky prišli hneď v prvej tretine, keď chytil tri čisté príležitosti súpera. V druhej tretine podržal mužstvo pri presilovkách Admiralu.  Veľmi dobre mu pomáhali spoluhráči, ktorí zblokovali viacero streleckých pokusov. Svoje majstrovstvo predviedol v tretej časti, keď Vladivostoku nedovolil skórovať, ani vo vyložených šanciach. Keď už útočníci zdvíhali ruky na hlavu, Štěpánek ukryl puk do lapačky.