Rozpačitý trip

Pred týmto kratučký tripom do Soči a Moskvy sme si priali, aby Slovanisti priviezli domov čo najviac domov. Dnes je realita taká, že po tripe majú stále 43 bodov, ako mali pred odchodom naň.

Tím zo Soči po zlom vstupe do sezóne ako keby vstal z mŕtvych, vyhral už 8 zápasov v rade, včera presvedčivo pokoril aj Medveščak Záhreb (6:2), čím sa dostal na vytúžené osme miesto zaručujúce účasť vo vyraďovacej časti. Slovan na play off stráca osem bodov!  Preto súboj so Soči mal prívlastok šesť bodový, ktorý Slovan podobne ako zápasy, kde sa hralo o povestných šesť bodov s Podolskom, Jaroslavlom nezvládol, prehral 1:4! Zápas mal však od prvej tretiny pod kontrolou, kde nevyužil viacero presilových hier, či gólových príležitostí, za čo prišiel pre Slovan, nečakaný, ale o tom väčší trest. Absolútne nezvládol druhú tretiny, domácim stačilo pár minút na to, aby strelili tri góly, čím eliminovali ambície belasých bodovať na ich olympijskom ľade. Neuveriteľný skrat Slovana znamenal konečný výsledok 1:4, keď sa v poslednej tretine o čestný úspech postaral Štefan Ružička. Ak sa obzrieme do minulosti napočítame takýchto zápasov viac, kde naši hráči sú často lepším tímom v zápase, prestrieľajú svojho súpera, ale ťahajú za kratší koniec. Stále je to o tom istom…. Brankár Janus síce zažiaril proti Novokznecku, ale zápasová prax mu v týchto dvoch zápasoch chýbala. Na jeho obranu, za niektoré góly nemohol, keďže mu absolútne nepomohli jeho spoluhráči. Hokej je kolektívna hra, v zápasoch rozhodujú chyby, kto ich spraví viac, ťahá za kratší koniec povrazu.

Po prehre so Soči nastúpili belasí na ľade slávneho a tradičného moskovského klubu Dynama Moskva.  Ani vo sne nás nenapadlo, že sa dá zopakovať tak slabý, miestami priam naivný výkon, ako previedli Slovanisti v druhej tretine na ľade v Soči. Na naše počudovanie sa stalo to, čo chceli hráči odčiniť po poslednom zápase… Tentokrát nám nevyšla druhá tretina, ale hneď tá prvá. Po priam školáckych chybách, ktoré si nemôžu dovoliť ani hráči v doraste, sme súperovi darovali prvý gól, pri druhom sme sa len pozerali ako sa sám hráč dostáva pred Janusa a pýta sa ho povestné „kam to chceš“?  Janus bol prekonaný po prvých strelách, ktoré naňho smerovali, už po prvej tretine bolo 4:0 pre Dynamo.  Slovan aspoň skorigoval na konečných 2:7, ale výkon, aký predviedol v tomto zápase je varovný!

Už od pondelka sa začína dlhá sedem zápasová séria, v ktorej belasí privítajú silných súperov,  ako napríklad  Omsk, Astanu, Ufu, Jokerit, (Ladu, Niznekamsk) či SKA Petrohrad. Aj keď je pred nami takmer celá druhá polovica základnej časti, práve v decembri sa bude lámať chleba, a ukáže sa, čí sa Slovanu podarí prebojovať sa do play off.