Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Riga

By  |  0 Komentárov


Belasí po taktickom výkone zdolali Dinamo Riga 2:1. Pred zápasom Slovan daroval neziskovej organizácii Deťom s rakovinou a občianskemu združeniu Slniečko na ceste po 5000 EUR. Slovanisti nastúpili so symbolickou fialovou stužkou s textom Slovan Fights Cancer na pravom ramene a vyjadrili tak podporu najmenším pacientom bojujúcim so závažným ochorením.

Koniec negatívnej série

Slovanu sa v posledných zápasoch proti Rige vôbec nedarilo. Ťahal šnúru siedmych prehratých duelov s týmto súperom v rade. Prvé dva vzájomné zápasy v tomto ročníku patrili Rižanom. Slovan týmto víťazstvom prerušil negatívnu bilanciu zápasov s týmto súperom.

Otvárací gól

Úvodný gól stretnutia je vždy dôležitý.  Slovan mal už v prvých sekundách možnosť na otvárací gól. Liška ale úspešný nebol.Brankára súper neprekonal ani Sersen. Riga následne nevyužila dve výborné šance, obom zabránil dobre chytajúci Štěpánek. Slovan sa vymanil z mierneho tlaku hostí, aby Sloboda v samostatnom nájazde otvoril skóre. Bol to Slobodov druhý gól v ročníku, na ktorý mu stačila jediná strela v zápase.

Nevýrazná Riga

Nevideli sme to iba my, ale povedal to na pozápasovej tlačovej konferencii aj tréner Rigy Girts Ankipans, :“Bol to jeden z našich najhorších zápasov v sezóne.“ Od mužstva, ktoré bojuje o play-off sa čakalo viac. Rižania nadviazali na nepresvedčivý výkon z predošlého zápasu s Minskom, ktorému podľahli 1:3. Prvá strela Rigy v tretej tretine prišla až v 54.minúte, dovtedy priamy pokus na bránu Slovana neletel. Celkovo si hostia v tretej časti pripísali na svoje konto iba tri strely.

Zaujímavý verdikt

Krátko po vyrovnávajúcom góle Rigy, v ktorom mal aj tentokrát prsty bývalý obranca Banskej Bystrice Maionne, ktorý si v tejto sezóne vo vzájomných zápasoch proti Slovanu pripísal štyri prihrávky prišiel zaujímavý verdikt zo strany rozhodcov. Berznisovi pri zakončení do poloodkrytej brány zablokovala obrana Slovana hokejku. Útočník súpera po tomto zákroku spadol na zem, za čo mu rozhodca udelil dve minúty za filmovanie. Pôvodne sme si mysleli, že na trestnú lavicu pôjde hráč Slovana.

Až na druhýkrát

Pri avizovanom vylúčení, keď zakončoval Taffe, hral Slovan v šestici. Po Baileyho dobrej strele z prvej sa puk odrazil k Taffemu, ktorý poslal Slovan do vedenia. Boli jediné dve strely, ktorými Taffe v tomto zápase ohrozil brankára Biľalova. Americký útočník dokázal tomuto súperovi dať v troch vzájomných zápasoch tri góly a pridať jednu asistenciu.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011