Päť postrehov zo zápasu s HC Soči

By  |  0 Komentárov


Slovan si na domácom ľade neporadil s HC Soči. Po prehre 1:4 prehral ďalší domáci zápas v rade. Toto sa mu naposledy podarilo v jeho prvej sezóne, kedy prehral tri domáce zápasy v rade, tie síce boli predelené tripom. Ale prehral..

Rituály na strane HC Soči?

Počas rozkorčulovania ako prvý z ľadu do šatne zamieril Auvitu, bolo to celkom skoro, nakoľko jeho ďalší spoluhráči ho nasledovali po piatich minútach. Počas hymny všetci hráči stáli pekne za sebou v jednom rade. Jeden z nich však z radu spravil krok do strany. Bol to brankár Barulin, ktorý má pravdepodobne takýto rituál. V drese súpera zaujal hráč, ktorý mal na drese číslo 99. V Amerike si asi nikto nedovolí obliecť dres s týmto číslom. Je to prejav úcty voči legendárnemu Waynovi Gretzkym. V KHL Alexander Polunin oblieka dres  s číslom 99, a bol tento ruský útočník, ktorý otovril skóre zápasu a rovnako si otvoril strelecký účet v tejto sezóne.

Nástup na ľad

Hoci Slovan vyhral úvodné buly, hráči súpera v trojici napádali rozohrávku belasých. Keď v druhej minúte prišiel Baileyho faul v tretine súpera, Slovan sa musel brániť. Prvá šanca súpera skončila gólom. Už o päť minút prišla situácia nedáš-dostaneš. Dvojica Virta-Řepík svoju sľubnú možnosť gólom nezakončila, naopak z následného protiútoku Collins uspel. Tomuto útočníkovi sa proti Slovanu darí. Skóroval proti nemu aj vlani, keď Slovan vyhral v Soči 1:2 sn. Úspešný bol aj vo vzájomných dueloch Slovana s Kunlunom, keď sa presadil v drese svojho bývalého mužstva.

Nepodarené tretie tretiny

Slovanu na domácom ľade vôbec nevychádzajú tretie tretiny. Päť zo šiestich prehral. Má v nich skóre 2:13. Iba raz sa mu podarilo remizovať v tretej časti 2:2, bolo to v súboji s Dynamom Moskva, v ostatných zápasoch ťahal za kratší koniec. Záverečnú časť podľahol Lokomotivu 0:3, Čerepovecu 0:1, Spartaku 0:2, Jokeritu 0:3 a Soči 0:2. Nevieme si vysvetliť, prečo je tomu tak.

Žalostné presilovky

Presilové hry sú pre Slovan v domácej sérii kameňom úrazu. Hoci jediný gól proti Soči padol z presilovky, bol to gól ako z jasného neba. Slovanu sa celý čas nedarilo dostať sa do pásma súpera. Až potiahol puk Rau, ktorý našiel Sukeľa, ten presnou strelou vykresal pre Slovan nádej. V ostatných presilovkách sa Slovan takmer vôbec nedostal do pásma, raz dokonca inkasoval. Rovnako tomu bolo aj v zápase s Jokeritom. Presilovky rozhodujú zápasy, Slovan musí na nich riadne popracovať.

Nepremené šance

Koncovka, či efektivita v zakončení. Nie že by Slovan v zápase nemal šance, mal a stopercentné. V úvode druhej časti sa do zakončenia predieral Liška, neuspel. V tretej časti Červený z priestoru medzikruhami, v ideálnej pozícii neuspel. Nepodarilo sa to ani Baileymu, ktorý si nakorčuloval, no samostatný nájazd nepremenil. Naopak hráči Soči, a boli to aj hokejisti Jokeritu a Spartaka boli v takýchto podobných príležitostiach úspešní.

FOTO: Andrea Jajcajová

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011