Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Riga

Hokejisti Slovana po prehre s Dinamom Riga prehrali už desiaty zápas v rade. Tak ako duel s Kazaňou, aj tento zápas v hľadisku sledoval bývalý brankár Slovana Barry Brust. Belasým už chýbal Adam Liška, jeden z mala hráčov, ktorý odmaká celých 60. minút. Ten sa pripojil k reprezentácii do 20 rokov.

Prvé vyhrání, z kapsy vyhání“

Aj týmto českým porekadlom by sa dal nazvať priebeh zápasu medzi Slovanom a Rigou. Slovanisti skórovali už po odohraní ôsmych sekúnd. Bol to jeden z najrýchlejších gólov, aký kedy Slovan v KHL zaznamenal. Je na škodu veci, že už o 28 sekúnd bolo vyrovnané. Ako keby tento expresne rýchly gól Slovanu viac uškodil ako pomohol, nakoľko v prvej tretine sa herne trápil. Napokon celý zápas prehral 3:4.

Slabé presilovky

Už sme spomínali niekoľkokrát. Presilovky Slovanu v posledných zápasoch nejdú. Proti Rige ich mal k dispozícii napokon iba dve. Práve tá druhá sa zdala byť z pohľadu konečného výsledku kľúčová. Slovan mal v nej ideálnu možnosť vyrovnať na 4:4, ale súper dobre bránil. Vyrovnanie neprišlo ani pri hre bez brankára. Rižania zaznamenali až dva góly v početných výhodách. Pri oboch týchto góloch mal prsty bývalý hráč Banskej Bystrice Maione. Ten už v tomto ročníku zaznamenal 8 gólov a 25 asistencii!

Keď ani tri body netešia

Jeff Taffe si v zápase pripísali do kanadského bodovania tri body (2+1), jeho formácia bola pri všetkých troch gólov Slovana.. „Pripísal som si síce tri body, ale čo z toho, keď sme prehrali?“ smutne po zápase krútil hlavou americký útočník, a dodal :„Súper hral dobre v presilových hrách, my naopak nie. Tam sa rozhodujú zápasy. Prehrali sme ďalší zápas, je to frustrujúce, nikoho to neteší. Reprezentačná prestávka nám pomôže, musíme sa dobre pripraviť na najbližšie zápasy na ľade súperov. “ Ešte dodajme, že zo strany súpera zápas vyšiel dvojici Lauris Darzins, ten si pripísal štyri body (2+2) a tri body zaznamenal Mikelis Redlihs (1+2).

Góly Rigy

Ak si pozrieme ako padli góly Rigy zistíme niekoľko podobností. Pri prvých dvoch góloch mali hráči súpera neuveriteľný dostatok priestoru na dorazenie odrazeného puku do brány. Obrana Slovana sa v týchto prípadoch nevyznamenala. Rovnako tak Slovanisti umožnili veľa času a priestoru Videllovi na strelu  počas presilovky, ktorý v ideálnej príležitosti namieril presne. Pri štvrtom góle bola vidieť väčšia túžba hráčov Rigy strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pri tomto góle súper prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Slovan si v záverečnej časti vytvoril gólovú príležitosť až v 50.minúte.

Keď to nejde, tak to nejde

Podobne ako Slovan, tak aj viaceré tímy v Európe, či zámorí tlačia pred sebou prehry. Riga mala pred týmto zápasom na svojom konte sedem prehier. Bolo teda zrejmé, že niekto túto negatívnu sériu pretrhne. Na našu smolu boli to hostia z Rigy. V úvode ročníka KHL Novosibirsk prehral prvých 11 zápasov, postupne sa z tejto negatívnej série dostal. Aktuálne má na svojom konte 28 bodov. V susednom Česku Pardubice ťahajú sériu 10 prehier v rade. V NHL sa momentálne nedarí Chicagu, ktoré prehralo deväťkrát v rade.