ŠK Slovan Bratislava  vs. MFK Košice  3:0 (2:0)

Góly:12. Kolčák, 45+1. Kubík, 82. Halenár

Karty:   Jablonský, Lásik – Ostojić,  Huk

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Niňaj, Jablonský, Kolčák, Hudák – Žofčák (56. Mészáros), Štefánik, Soumah (63. Halenár), Lásik – Peltier (83. Grendel), Kubík.

MFK Košice: Stijaković – Ostojić (54. Vancák), Huk, Korijkov, Kavka – Bašista, Šinglár, Viazanko (64. Skvašík), Škutka (37. Diaby) – Haskič, Novák.

Diváci: 951

Belasí po debakli v Trnave nastupovali na zápas s cieľom odčiniť túto prehru, potešiť fanúšikov predvedenou hrou, v neposlednom rade dať viac ako jeden gól! (V Ružomberku po výhre 2:1 si dali domáci vlastný gól). Čas  zápasu sa prelínal s časom zápasu hokejistov, čo mohlo ovplyvniť slabú návštevu. Slovan nastúpil v ofenzívnejšej zostave, na hrote operovali Kubík s Peltierom. Zápas nemal v chladnom počasí vysoké tempe. Oba kolektívy hrali opatrne s cieľom nespraviť chybu v úvode zápasu. Domáci Slovan sa pokúšal prekvapiť dlhým  pasom obranu hostí, čo sa im aj podarilo. Kubík v 12. minúte našiel Kolčák, ktorý si pekne zbehol z obrany, na jeho pohotové zakončenie bolo brankár hostí krátky 1:0.  Slovan tento gól povzbudil, hlavou mohol zvýšiť v 17.minúte Peltier, ale skóre sa nemenilo. Belasí sa snažili pridať druhý o 10 minút neskôr, ale Kubík hosťujúceho brankára Stijakoviča neprekonal. Hostia z Košíc sa moc do šancí nedostávali., iba ťažko sa dostávali do svojich šancí. V samotnom záver prvého polčasu, po poslednej akcii, prekonal košického brankára umiestnenou strelou Kubík, ktorý uzavrel na polčasových 2:0.

Druhé dejstvo bolo v znamení hostí z Košíc, ktorí v Bratislave nedokázali vyhrať päť rokov. Ich aktivita, ale kontaktný gól nepriniesla. Naopak boli to Slovanisti, ktorí mohli zvýšiť po mladý Niňaj. Jeho strela tesne minula košickú bránku. Po hodine hry sa dočkali gólu aj hostia. Pre ofsajd Haskičoviča gól neplatil. Technicky vybavený Soumah mohol vzápätí pridať tretí gól. Svojou strelou Stijakoviča neprekonal. Belasí mali v tejto fáze zápasu hru pod kontrolou, nepúšťali hostí do šancí, sami sa snažili pridať tretí gól. V 70. minúte mohol znížiť Diaby, ktorý ale Perniša neprekonal. Futbalové „nedáš-dostaneš“ platilo aj v dnešnom zápase, najprv Košiciam zmaril dobrou obranou hrou šancu Niňaj, po ktorého zákroku zahrávali hostia roh. Z rýchleho protiútoku sa dostala lopta k úplne voľnému Halenárovi, ktorý nemal problém zvýšiť na 3:0.

Hlas trénera zdroj : skslovan.com

Jozef Chovanec (tréner Slovana): „ Som spokojný s víťazstvom. Do stretnutia sme vstúpili so snahou dať čo najskôr vedúci gól, aby sme mohli hrať s väčším pokojom. To sa nám aj podarilo. Druhý gól do šatne bol rovnako dôležitý. V druhom polčase Košice zvýšili aktivitu. Náš výkon naopak nebol na takej úrovni ako do prestávky a mali sme určité problémy. Zatiaľ nemám bližšie informácie o zranení Žofčáka. Verím, že bude v poriadku. Už dnes sme museli urobiť niekoľko zmien v zostave, napríklad Kolčák hral pravého obrancu. Na druhej strane som rád, že po zranení zo zápasu reprezentačnej dvadsaťjednotky sa do zostavy vrátil Braňo Niňaj a podal dobrý výkon.“V závere zápasu si vyslúžili žlté karty domáci Lásik s  Jablonským. Slovan zaknihoval pred zápasom na Sparte dôležité víťazstvo, porazil Košice hladko 3:0.