ŠK Slovan Bratislava vs. AC Sparta Praha 0:3 (0:0) (FOTO)

Hovorí sa, derby nemá favorita, dnes bol ale favorit jasný! Do zostavy Slovana sa vrátil v pozícii kapitána Igor Žofčák, ktorý prišiel do Slovana zo Sparty. Slovan pozná veľmi dobre brankár Sparty, David Bičík, ktorý v Slovane pôsobil.

Góly: 56. Lafata, 61, Kanouté, 83. Krejčí

Zostavy:

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš – Lásik – Žofčák (C), Halenár (79.Fořt), Grendel (76.Hudák), Jablonský (59.Kubík) – Soumah

AC Sparta Praha:

Bičík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa – Vácha (C od 86.min) – Konaté, Matějovský (80.Vacek), Dočkal (90+1. Mareček), Krejčí – Lafata (C) (86.Přikryl)

Diváci : 6891

Rozhodcovia : Strömbergsson – Gustavsson, Flink

Zápas sa začal opatrane z oboch strán. Diváci vytvorili výbornú futbalovú kulisu, hnali belasých dopredu. Po Lásikovej nepresnej prihrávke v strede ihriska, zastavil Váchu nebezpečným faulom Grendel, ktorý dostal od švédskeho rozhodcu iba napomenutie. Prvý roh zápasu kopali Pražania, po faule na Perniša, z rohu nebolo nič. Prvú šancu Slovana mal Halenár, ktorého fauloval Konaté, z priameho kopu sám faulovaný hráč z 28 metrov trafil iba múr Sparty. Prvých dvadsať minút Sparte, mala častejšie loptu na svojich kopačkách, gól zo 100 % šance nedal Costa, ktorý loptu hlavičkoval po Krejčího centri z metra iba do brvna Pernišovej brány. Belasým sa v prvej polovici prvého polčasu nepodarilo ohroziť Bičíka. Prvý roh kopali belasí v 30 minúte, ale Źofčákova lopta nenašla adresáta. Slovan sa podnikol zaujímavú akciu po pravej strane, si dobre zbehol Bagayoko, ale nedokázal odcentrovať. Bičík musel zasahovat v 35. minúte, po Grendelovej strele kopali domáci roh. Sprarta roh odvrátila a podnikla nebezpečný protiútok, z ktorého vyťažila roh. V 42. minúte “ fanúškovia“ Sparty opustili svoj sektor, naši fanúšikovia skočili na ihrisko, keďže domácich divákov na tribúnach napadli hosťujúci „fans“!!!! Hráči odišili do kabín, zápas bol prerušený! Po polhodine sa dohrával prvý polčas.

V úvode druhého polčasu kapitáni oboch tímov vyzvali svojich fanúšikov, aby slušne fandili, aby sa mohol zápas dohrať. Prestávka viac pomohla Sparte, ktorá v druhom polčase mala viac loptu na svojich kopačkách. Slovan sa snažil hroziť po krídlach, Soumahov center bezpečne stiahol pred Žofčákom Bičík. Aktívny Soumah sa predral cez stred ihriska, prešiel cez troch hráčov, ale stroskotal na Holekovi. Na druhej strane sa do šance dostal Lafata, Perniš včasným vybehnutím zmenšil Lafatovi uhol, Sparta kopala roh. O minútu po neodpískanom ofside otvoril skóre zápasu kanonier Lafata. Slovan dostal neregulárny gól, musel v zápase bojovať ďalej. Tréner Chovanec poslal na ihrisko Kubíka, ktorý nahradil Jablonského. V 62. minúte prehrával Slovan už 0:2, po centri z ľavého krídla sa presadil Konaté.  Sparta kontrolovala zápas, nepúšťala belasých do šancí. Striedajúci Kubík, sa nedostal do zápasu. Pätnásť minút pred koncom, prišiel na ihrisko Hudák, ktorý nahradil Grendela. Vzápätí po priťuknutí od Kolčáka strieľal Halenár nad Bičíkovu bránu. Bola to jeho posledná akcia v tomto zápase, na jeho miesto prišiel v 79. minúte Fořt. Prvé striedanie na hosťujúcej strane pripravil tréner Lavička v 80. minúte. Matějovského nahradil Vacek. Sparta už o minútu pridala tretí gól! Z pravej strany odcentroval Kanoté, jeho prihrávku usmernil za Perniša Krejčí. Slovan mohol skorigovať na 1:3, ale Fořt v šanci prestrelil bránu. V 86. minúte vystriedal Lafatu Přikryl. V závere zápasu dosiahli hostia aj štvrtý gól, ktorý pre údajný ofsajd, ktorý nebol neplatil. Rozhodcovia  pomohli Slovanu. Slovan tak ako v sezóne 1991/1992 doma prehral so Spartu 0:3.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“65″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan sparta-2″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]