ŠK Slovan posilnil brankársky post

By  |  0 Komentárov

ŠK Slovan Bratislava na začiatku zimnej prípravy posilnil aj brankársky post. Vedenie klubu sa dohodlo na  3,5 -ročnej spolupráci s 26-ročným Michalom Šullom, ktorý v posledných sezónach patril k najlepším brankárom našej najvyššej súťaže a reprezentoval Slovensko v ligovom výbere.

Michal Šulla prichádza za účelom zvýšenia konkurencie na brankárskom poste, prinesie aj potrebné skúsenosti. „O Michala sme mali záujem už v letnom prestupovom období, no vtedy nebol zdravotne v poriadku a musel podstúpiť operáciu. Dôverne ho však poznáme zo slovenskej ligy a napriek tomu, že ho istý čas trápilo zranenie, vieme o jeho nesporných kvalitách a potenciáli. Som rád, že teraz je Michal stopercentne fit a že sme s ním podpísali zmluvu na tri a pol roka. Dnes absolvoval prvý tréning s mužstvom a v piatok s ním odletí na sústredenie do Turecka. Angažovali sme ho za účelom zvýšenia konkurencie na brankárskom poste. Som presvedčený, že prinesie kvalitu a takisto skúsenosti, ktorých má dostatok. Michala v Slovane vítam a verím, že bude prínosom pre celé mužstvo a že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil pre klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Dobre stavaný brankár si v najvyššej súťaži prvýkrát zachytal v ročníku 2012/13, keď zo Senice hosťoval v Myjave. Od sezóny 2013/14 sa stal oporou FK Senica a postupne sa vypracoval medzi najlepších brankárov celej ligy. Jeho štatistiky sa každoročne zlepšovali, v ročníku 2014/15 vychytal osem čistých kont a doviedol tím do finále pohára. O rok neskôr v Senici, ktorá už vtedy patrila do spodnej polovice tabuľky, sedemkrát udržal čisté konto a viackrát svojmu mužstvu doslova vychytal body. Vynikajúce výkony predvádzal aj v ročníku 2016/17, keď si pripísal osem čistých kont a prispel k tomu, že Senica ako jeden zo slabších tímov inkasovala len 35 gólov. Šulla bol v Senici kapitánom tímu.

Michal Šulla reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách do 19 i 21 rokov. V roku 2012 prispel k úspechu slovenskej „21-ky,“ ktorá si víťazstvom 2:1 nad Francúzskom vydobyla právo účasti v baráži o postup na ME. Má na konte aj jeden štart za ligový výber Slovenska, keď v januári 2017 odchytal prípravný duel s Ugandou.

„V prvom rade som rád, o mňa prejavil záujem najslávnejší klub na Slovensku. Som šťastný, že som sa stal jeho súčasťou a budem sa snažiť napĺňať ciele, ktoré Slovan má. Zo začiatku sezóny ma pribrzdilo zranenie, po ktorom som šiel na operáciu, no teraz som už stopercentne fit a cítim sa výborne. Teším sa na pôsobenie v Slovane a chcem pomôcť chalanom najlepšie, ako budem vedieť,“vyhlásil Michal Šulla, ktorý v piatok pocestuje s mužstvom na sústredenie do Turecka

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011