ŠK Slovan s dvojicou nových hráčov

By  |  0 Komentárov


ŠK Slovan Bratislava získal dve posily do defenzívnej formácie. Vedenie klubu sa dohodlo na trojročnej zmluve s bulharským stredným obrancom Vasilom Božikovom, ktorý je stabilnou súčasťou reprezentačného výberu. Ľavý kraj obrany vystuží Diamantis Chouchoumis, ktorý prichádza z Panathinaikosu Atény.

Vasil Božikov naposledy pôsobil v najvyššej tureckej lige, kde obliekal dres Kasimpasu a pravidelne nastupoval v základnej zostave. V prebiehajúcej kvalifikácii na MS 2018 v Rusku odohral za Bulharsko štyri zápasy, vždy v základnej zostave s plnou minutážou.

„S Vasilom Božikovom sme podpísali trojročnú zmluvu. Je to hráč, ktorý v posledných rokoch pravidelne hrával a taktiež je súčasťou bulharskej reprezentácie. Bolo veľmi náročné uspieť v boji o jeho služby, záujem iných klubov bol veľký. Sme radi, že sme ho získali. Prinesie kvalitu a veríme, že zlepší prejav našej defenzívy,“ vyhlásil pre oficiálny web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Dvadsaťdeväťročný bulharský reprezentant futbalovo vyrastal v Plovdive, v rokoch 2012-2015 hral za známy Litex Loveč. Od roka 2015 pôsobil v istanbulskom klube Kasimpasa. Hráva na poste stredného obrancu, kde využíva svoju výšku a dobré fyzické predpoklady. Debut v seniorskej reprezentácii si odbil v roku 2016 proti Portugalsku. V posledných štyroch zápasoch prebiehajúcej kvalifikácie bol v základnej zostave a prispel aj k prekvapujúcemu triumfu Bulharov nad Holandskom (2:0).

„Som veľmi šťastný, že som podpísal zmluvu so Slovanom. Viem, že prichádzam do najväčšieho klubu na Slovensku. Svojimi výkonmi chcem prispieť k tomu, aby sme boli úspešní. Počas leta som mal viacero ponúk, no Slovan ma lákal najviac. Som rád, že som tu, budem tvrdo pracovať, aby som sa prebojoval do zostavy a pomohol tímu,“ povedal Vasil Božikov.

Foto

Na ľavý kraj obrany prichádza Diamantis Chouchoumis

Do Slovana zároveň prichádza 23-ročný obranca Diamantis Chouchoumis. Naposledy hral za Panathinaikos Atény a reprezentoval Grécko v kategóriách do 18, 19 a 21 rokov.

„Je to mladý talentovaný hráč, ktorého sme osobne sledovali vo viacerých zápasoch a videli sme v ňom potenciál. Hlavným zámerom jeho príchodu je zvýšenie konkurencie na pozícii ľavého obrancu, kde momentálne máme iba Františka Kubíka. Na tomto poste sme sa potrebovali posilniť. Diamantis disponuje charakteristikami, ktoré zapadajú do herného štýlu, ktorým sa chceme prezentovať. Je vysoký, rýchly, s dobrým centrom. Nie je to ešte hotový futbalista, v Panathinaikose nemal ľahké sa presadiť do zostavy, keďže konkurenciu mu robil kapitán tímu. Uvidíme, ako zabojuje o svoju budúcnosť v klube, všetko je v jeho rukách,“ povedal Ivan Kmotrík ml.

Diamantis Chouchoumis je odchovancom akadémie známeho gréckeho klubu Panathinaikos Atény. V tomto klube si prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami a ako 18-ročný debutoval v najvyššej gréckej súťaži. Svoj premiérový ligový gól dal v decembri 2014, v súboji s Kerkyrou prispel k triumfu 2:0. S Panathinaikosom vyhral v roku 2014 grécky pohár a v sezóne 2015/16 si pripísal štyri štarty v zápasoch skupinovej fázy Európskej ligy.

Grécko reprezentoval v kategóriách do 18, 19 a 21 rokov, celkom za reprezentačné výbery odohral 15 duelov a dal jeden gól.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011