ŠK Slovan v Benátkach nad Jizerou štvrtý

By  |  0 Komentárov

Belasí sa v rámci prípravy na novú sezónu predstavili na piatom ročníku turnaja O pohár starostu mesta Benátok nad Jizerou. V prvom zápase si FC Bohemians Praha 1905 suverénne poradil s Hradcom Králové, keď zvíťazil 7:2.

V druhom stretnutí sa Slovan stretol s Mladou Boleslavou. Slovan bol v zápase s Boleslavou lepším mužstvom, doplatil na nepremenné príležitosti. Už vo štvrtej minúte mohol Šporar otvoriť skóre. Podarilo sa mu to v závere prvého polčase, keď belasým vyšiel brejk. Moha, najlepší hráč Slovana v druhom polčase nastrelil žrď. Remízu 2:2 zachránil v 90.minúte Saláta, keď po presnej hlavičke vyrovnal. O víťazovi rozhodli pokutové kopy, ktoré vyhrali hráči Mladej Boleslavy 6:5. Za Boleslav celý zápas odohral bývalý hráč Slovana Lukáš Pauschek.

ŠK Slovan Bratislava – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0) 5:6 p.k

Góly: 44. Šporar, 90. Saláta – 54. Novák, 87. Komličenko (pen.)

ŠK Slovan Bratislava: Šulla (46. Greif) – Apau, Saláta, Božikov, Rundič (46. Suchockij) – de Kamps (31. Cmiljanič) – Holman, Nono – Čavrič (85. Hrnčár), Šporar, Moha

V zápase o tretie miesto nastúpil Slovan proti Hradcu Králové. V stretnutí dostali príležitosť viacerí mladí hráči, v siedmej minúte poslal svoj tím vedenia Damjanovič. V závere prvého polčase dobre zasiahol Ružinský. Druhý polčas veľa gólových príležitostí nepriniesol. V 68. minúte sa podarilo Hradcu po Mikrovej hlavičke vyrovnať. Podobne ako v prvom stretnutí, a v druhom sa rozhodovalo v penaltovom rozstrele. Hoci Trnovský chytil druhý pokus súpera, Rundič, po ňom ani Hrnčár svoje pokusy nepremenili.

ŠK Slovan Bratislava –  FC Hradec Králové 1:1 (1:0) 2:4 p.k

Góly: 7. Strelec – 68. Miker

ŠK Slovan Bratislava:  Ružinský (46. Trnovský) – Hrnčár, Laczkó, Rundič, Kozlovský – van Haaren – Rabiu, Damnjanovič – Schet, Hološko, Strelec

ŠK Slovan na turnaji obsadil konečné štvrté miesto. Jeho hráči predviedli viacero pekných akcii, tým chýbalo jediné – gólové zakončenie. Preto prehra na pokutové kopy mrzí viac.

Vo finále zápas medzi FK Mladá Boleslav – FC Bohemians Praha 1905 skončil remízou 0:0  Na pokutové kopy vyhrala Mladá Boleslav 5:3, stala sa tak víťazom turnaja O pohár starostu mesta Benátok nad Jizerou