HC Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 2:1 sn (1:0,0:1,0:0 – 0:0)

Góly: 18. Tičar (Jeglič) – 23. Leščenko (Levickij)

Rozhodovali: Naumov, Sojn – Balodis, BirinVylúčenia: 5:3 na 2 min., navyše Surový /Slovan/5+DKZ a Nagy /Slovan/10 min. OT. Presilovky: 0:0. Divákov: 10.055 (vypredané)

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Brejčák, Mihálik, Sersen, Luža – Bartovič, Murley, Surový – Vondrka, Nedorost, Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – Ölvecký, Bližňák, Šťastný.

Atlant Mytišči: Engren (Arťemejev) – Korobov, Gilroy, Novopašin, Němec, Ťuljapkin, Ďablenko, Jarullin – Engqvist, Černov, Šmeljov – Potapov, Vrána, Šošnikov – Kozlov, Radulov, Bodrov – Leščenko, Levickij, Jašin

Prvá veľká šanca zápasu prišla už po minúte a pol, Šmeljova v prečíslení bravúrne vychytal Backlund. Hostia svoju počiatočnú aktivitu mohli zvýrazniť už onedlho počas prvej presilovky. V nej však obrane Atlantu unikol Nagy, ani jeho nájazd však gólom neskončil. v 9. minúte mohol otvoriť skóre Bližňák, ten sa snažil sklepnúť za Engrena strelu Ölveckého. Na ďalšie šance museli diváci čakať do 16. minúty, kedy mal prvú výhodu presilovky aj Slovan. Strely Sersena a Netíka sa v nej neujali, po návrate vylúčeného hráča hostí sa však konečne trafil do čierneho Tičar. Slovinský útočník nahadzoval puk pred bránku Engrena, ktorý si ho sám zasunul za svoj chrbát. Slovan tak po dlhom čase odchádzal do kabín ako vedúce mužstvo.

Radosť domácich však zmrazil už po dvoch minútach Leščenko, ktorý na dvakrát dokázal prepasírovať puk za Backlunda. Po tomto góle sa mohli opäť radovať hráči Slovana, Nagy však iba nechal vyniknúť brankára Atlantu. Rovnako tak ako Bartovič v polovici zápasu, ktorý rovnako korčuľoval na Engrena sám, avšak bol tesne bránený. Napriek tomu jeho strela narobila brankárovi hostí nemalé problémy. Šesť minút pred koncom druhej tretiny pekne zakombinoval Netík s Tičarom, český legionár sa však vo finálnej fáze dostal už do veľkého uhla a iba vyprášil Engrenovu hruď. V závere mali ešte príležitosti Netík a Sersen, Nagy a Vondrka, ich strely však v sieti neskončili.

Horúco bolo v pásme Slovana na začiatku tretej tretiny. Hostia dostali možnosť presilovky piatich proti trom už po dvoch minútach hry. Táto výhoda trvala minútu a 23 sekúnd, následne pokračovala dlhá presilovka 5 na 4, keďže Surového zákrok rozhodcovia ohodnotili trestom 5+DKZ. Zlomový moment zápasu však Slovan prežil bez ujmy. Domáci pri rovnovážnom stave prebrali taktovku a snažil sa rozhodnúť.  Prvú sľubnú príležitosť mal Brejčák, v dobrej pozícii však strelou švihom strieľal iba do hrude gólmana. Úzkostlivý rozhodcovia však stopli náznak záverečného tlaku belasých, keď necelých päť minút pred koncom poslali Slovan opäť do početnej nevýhody. Hostia v nej však nič nevymysleli. Privodiť fanúšikom infarkt mohol osem sekúnd pred koncom Radulov. Ten sa rútil na Backlunda sám, z tohto súboja však vzišiel ako víťaz švédsky gólman.

V predĺžení mal prvú možnosť Murley, jeho únik a následná strela však skončila v Engrenovej lapačke. Na druhej strane mohol byť hrdinom Šmeljov, brankári však mali jednoducho svoj deň. Triminúty pred koncom sa do kabín musel porúčať Nagy, čo znamenalo, že do nájazdov nemohol náš najlepší strelec zasiahnuť. Potom sa mohlo definitívne rozhodnúť na oboch stranách. Najskôr sa na Backlunda rútil Černov, no prestrelil. Slovan z protiútoku mohol skórovať Bartovičom, toho obrana Atlantu zastavila faulom, a sám postihnutý mohol rozhodnúť z trestného strieľania. Kapitánovi Slovana však blafák nevyšiel. Gól nepriniesol ani drvivý tlak belasých v závere.

Samostatné nájazdy začal ako prvý Slovan. Jeglič svoj pokus bezpečne premenil, Radulov naopak na Backlunda nevyzrel. Druhá séria začala neúspešným pokusom Netíka, toho však napodobnil aj Šmeljov. V tretej sérii nemieril do čierneho Vondrka, Enqvist však so šťastím zachránil hostí a udržal ich v zápase. V rýchlej smrti potom rozhodol Tičar. Belasí tak konečne doma zvíťazili, aj keď iba za cenu dvoch bodov.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „V poslednej dobe sme si prešli ťažším obdobím, ale myslím si, že moje mužstvo  stále napreduje. Dobre sme korčuľovali, vytvorili sme si dosť šancí a nakoniec sme aj vyhrali. Neviem prečo sme tak často vylučovaní, viac ako si zaslúžime… Ale som spokojný s tým, ako sme dnes hrali a ak v tom budeme pokračovať, určite začneme dávať aj viac gólov.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“88″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan atlant“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

6 thoughts on “Slovan zdolal Mytišči po nájazdoch, negatívna séria konečne zlomená (FOTO+VIDEO)

• 29. novembra 2014 at 21:05

ani proti Podolsku to nebol zly hokej z nasej strany, ale bez golu nemozes vyhrat, oni mali v zapase dve sance….slovan mal 37 striel ci kolko ? Dnes sa zase ukazali ruskí arbitri, ja sa tomu nagyovi nadivim, ze mu praskli nervy, jeho neustale super obsekava, drzi, jednym solom fauleje, dnes nanho bolo aspon päť jasnych faulov,ale ani jeden neodpiskany. Statistika vylucení je priam smiesna, iba traja ruski hraci…. vy ste v TV videli suroveho faul na 5 minut za sekanie? ja som videl max. 2 minuty za podrazenie…

• 29. novembra 2014 at 22:35

Co som videl ja bolo, ze Surovy sa absolutne nezmyselne, nestihajuc pri forcekingu, snazil nadvihnut superovmu obrancovi hokejku, len zabudol, ze jeho hokejka je medzi nohami supera a logicky, ked ju zdvidol, tak mu klepol zospodu po vajciach…a bolo to za 5+DKZ.

• 29. novembra 2014 at 23:43

Dnes bolo radost pozerat ako hraju. Obrana urobila svoju robotu, aj utoky ukazali, ze dokazu vymysliet akciu co ma hlavu a patu. Uz len si spomenut ako sa davaju goly. Dnes sa slovanistom ozaj nedalo skoro nic vytknut. A rozhodcovia opat ukazali, ze si piskaju ako sa im zachce, ti od zapasu s Vitazom nevymysleli nic nove.