Slovan nestačil na Spartak Moskva

Slovan nevstúpil do stretnutia najlepšie. Už vo štvrtej minúte si pred bránku nakorčuloval 38-ročný veterán Kalinin, ktorý otvoril skóew. O pár minút musel Meszároš hasiť pred Zubovom. Belasí mohli vyrovnať, ale Sukeľ Hudáčka neprekonal.  Domácim pomohla v úvode druhej časti presilovka, vďaka nej sa dostali do tempa. Čiliak musel viackrát zasahovať. Proti Daugavinšovi predviedol efektný zákrok lapačkou. V polovici zápasu belasí prepadli v útočnom pásme,  Kosov zvýšil na 2:0.  V 38. minúte platilo staré známe nedáš-dostaneš. Spartak v sľubnej šanci Čiliaka neprekonal, aby z brejku Lamper znížil. Spartak mohol hneď na začiatku tretej časti vyhrávať 3:1, v super šanciach neuspel Hanzl, po ňom ani Krasmus nedal gól. Slovan sa snažil o vyrovnávajúci gól, ku ktorému bol blízko v oslabení Lamper. Tri minúty pred koncom  predsa pridali domáci tretí gól. Čiliaka prekonal Nikoncev. Pir záverečnej hre bez brankára stanovil na konečných 4:1  Krasmus.

Spartak Moskva – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0,1:1, 2:0)

Góly: 4. Kalinin (Lisin), 29. Kosov (Zubov), 58. Nikoncev, 60. Krasmus– 38. Lamper (Lunter)

Spartak Moskva: J. Hudáček  – Kutejkin, Grigorev, Kalinin, Kulik, Osipov, Dyblenko, Provolnev – Daugavinš, R. Hanzl, Lisin – Chochlačov, Maxwell, Talalujev – Nikoncev, Zubov, Kosov – Leščenko, A. Voronin, Karsums – Šalagin

HC Slovan Bratislava: Čiliak – Gelinas, Sersen, Grman, Meszároš, Klok, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík , Taffe, Červený – Liška, Sukel‘, Rau – Lamper, C. Bailey, Lunter – Baranov, Chipchura, Hrnka

Rozhodca: Gusev, Kulakov – Bersenyov, Yudin, Vylúčenie 2:2, Presilovky  0:0 Oslabenie 0:0