Slovan neudržal dvojgólové vedenie, z Podoľsku vezie bod

By  |  0 Komentárov

Slovan začal na ľade Podoľsku dobre, už v 15 sekunde mohol Červený otvoriť skóre. Domáci vzápätí nevyužili presilovku. V polovici zápasu Řepíkovi neuznali gól pre vysokú hokejku. Hneď po buly si ale puk pred bránou našiel Červený 0:1. Hra mala spád, dlho sa hralo bez prerušenie, konkrétne takmer sedem a pól minúty. Podoľsk sa snažil sa o vyrovnávajúci gól. Štěpánek postupne zmaril tutovky Sjominovi, Makajevovi, v presilovke dvakrát parádne zasiahol proti Aaltonenovi. SLovanu v polovici zápasu vyšla akcia, po ktorej  Ćervený druhýkrát v zápase prekonal Ortia. Podobne ako v prvej časti mala hra spád.  V závere tretiny gól nepridal ani Švec-Rogovoj. V záverečnej časti Grman vyrobil hrubicu, po ktorej Makejev prekonal Štěpánka. Tento kontaktný gól Viťazu pridal sebavedomie, o vyrovnanie sa po ďalšej chybe, tentokrát v podaní Kloka úplne nekrytý Sjomin. Zápas napokon prišiel do predĺženia, v ktorom v presilovke o víťazstve domácich rozhodol.

HC Viťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0, -1:0)

Góly: 42. Makejev, 50. A. Sjomin (M. Aaltonen, Stasenko), 65. A. Sjomin (M. Aaltonen, Ortio) – 10. Červený (Meszároš, Řepík),  29. Červený (Řepík, Gelinas)

HC Viťaz Podoľsk: Ortio  – Jepišin, Golovkov, Katičev, Kožemjakin, Stasenko, S. Romanov, Jevsejenkov – Švec-Rogovoj, Kokarev, Hrivík – Stoljarov, A. Sjomin, M. Aaltonen – Vyglazov, Rendulić, Potěchin – A. Nikulin, Makejev, Mojsejev.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Gelinas, Bačik, Meszároš, Baranov – Řepík, Sukel’, Červený – Taffe, Jeglič, Lunter – Liška, Rau, C. Bailey – M.Sloboda, Chipchura, Lamper.

Rozhodovali: Lavrentyev A. – Oskirko Y.Vylúčenia: 0:4, Presilovky 1:0, Oslabenia:0:0