Slovan si proti Novokuznecku spravil chuť pred dvoma zápasmi vonku (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Metallurg Novokuzneck 5:0 (1:0,3:0,1:0)

Góly: 14. Nedorost (Ružička, Nagy), 27. Tičar (Jeglič), 33. Baranka (Nedorost), 40. Bartovič (Surový), 51. Murley (Nagy)

Rozhodovali: Anisimov, Cyplakov – Aľjošin, Balodis. Vylúčenia: 5:5. Presilovky: 2:0. Divákov: 7441.

HC Slovan Bratislava: Janus (Godla) – Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Baranka, Sersen, Starosta, Luža – Surový, Murley, Bartovič – Nagy, Nedorost, Ružička – Netík, Tičar, Jeglič – Šťastný, Bližňák, Ölvecký.

Metallurg Novokuzneck: Chakimov (33. Sorokin) – Fairchild, Zotov, Kuklev, Dorofejev, Kanarsky, Kamalov, Belochvostikov, Gavrilyčev – Romanov, Stoa, Maľcev – Galimov, Malinovskij, Komaristy – Plotnikov, Garifulin, Skladničenko – Kosourov, O´Brien, Kurepanov.

Aktívnejšie vstúpili do stretnutia domáci a navrátilec do zostavy Starosta už po dvoch minútach nebezpečne pálil od modrej. Druhá šanca prišla až po ôsmich minútach, kedy pekne obkorčuľoval bránku hostí Ružička, jeho prihrávka však Barankovi nesadla. V desiatej minúte sa do úniku dostal Bartovič, Chakimova prekonal strelou švihom, toho však zachránila ľavá žrď! Slovan od tohto momentu zatlačil Metalurg do defenzívy a vytvoril si ďalšie šance. V 14. minúte si Slovnaft aréna po prvýkrát zakričala gól.  Nagy vypichol puk obrancovi Metallurgu, Ružička ho posunul na pravú stranu Nedorostovi a ten z ostrého uhla prekonal Chakimova – 1:0. Vyrovnať mohli hostia v závere tretiny v presilovej hre, Janus však držal čisté konto.

Udržal si ho aj na začiatku druhej tretiny, kedy Metallurg dohrával svoju početnú výhodu. V minúte nádherne zakombinovala dvojica Tičar – Jeglič a prvý menovaný pohodlne do prázdnej brány skóroval po druhýkrát. Kurepanov mal vzápätí veľkú šancu, ktorú nezužitkoval a o päť minút po druhom góle Slovana padol aj tretí. Baranka od modrej čiary napriahol v presilovej hre a vyhnal Chakimova z bránky. Hostia sa po góle nadýchli k náporu, pred Janusom bolo niekoľkokrát dusno, obrana belasých však stála na pevných nohách. Z protiútoku mohol v druhej časti hry ešte skórovať Netík, Novokuzneck zasa v presilovke. Gól však padol až dve sekundy pred sirénou, keď sa Bartovič dostal k puku a z ľavého kruhu prestrelil Sorokina.

Nedorost bol prvým strieľajúcim hokejistom v tretej tretine, ktorý narobil svojim pokusom aký-taký rozruch pred jedným z gólmanov. Stalo sa tak po piatich minútach a vzápätí sa po peknej kombinácii dostal k puku Tičar, jeho strela však skončila na ochrannej sieti. V následnej presilovke prišli ďalšie príležitosti, k piatemu gólu chýbalo naozaj málo. To čo sa nepodarilo Slovanu v štvrtej presilovke, dokázali zužitkovať v piatej. Murley spoza brány prekvapil Sorokina po piatykrát a Slovan viedol už o päť gólov. Jaro Janus mal najviac starostí po šanci Skladničenka, svoje mužstvo však podržal a priviedol ho k jasnému a zaslúženému víťazstvu.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Mali sme teraz ťažké obdobie, počas ktorého sme veľmi ťažko dávali góly. Som rád, že chalani to vydržali. Verili sme, že nepriaznivú sériu  dnes zlomíme. Dobre sme korčuľovali, hrali dobre v útoku i v obrane. Ukázali sme fanúšikom, že sme to ešte nezabalili a bojujeme ďalej.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“89″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan novokuzneck“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

3 thoughts on “Slovan si proti Novokuznecku spravil chuť pred dvoma zápasmi vonku (FOTO+VIDEO)

• 1. decembra 2014 at 22:36

K-O-N-E-Č-N-E
    Ostava nam dufat ze podobne sebavedome vykony nas budu sprevadzat co najviac + k tomu potrebne stasticko. V decembri to bude vela aj o kvalite superov takze s 1-2 golmi asi vyhravat nebudeme, ale ktovie. Podme hrat dalej hokej (s golmi)!

• 1. decembra 2014 at 23:06

Konecneeeeee. S vyhrou sim tak trocha ratala, ale s piatimi kuskami ani v najtajnejsom sne. Uz len verim,ze pani Stastena sa u nas usidli aspon v decembri a dame tie zapasy aspon s takym nasadenim ako dnes. A ked budu hrat tak ako dnes, tak ten Zahreb este tuto sezonu dame.