Slovan opäť sklamal, Trnava mu nasúkala štyri góly

FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 4:0 (2:0)

Góly: 10. Vlasko, 27. Sabo, 67. Jendrišek, 87. Casado

Rozhodovali: Samotný. Žlté karty: Sabo – Soumah, Milinkovič, Mészáros. Červené karty: 25. Bagayoko.

FC Spartak Trnava: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Vlasko (80. Bališ), Sabo (77. Siva), Casado, Mikovič – Vyskočil (64. Špalek), Jendrišek.

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Jablonský, Bagayoko, Kolčák, Hudák – Grendel, Žofčák, Milinkovič (46. Mészáros), Štefánik – Soumah (28. Vrablec), Peltier (77. Kubík).

Slovan sa po trojbodovom zápase v Ružomberku predstavil v dohrávke 3. kola na pôde odvekého rivala v Trnave. Aj v tomto zápase mal Slovan pred sebou jasný cieľ bodovať. Mohol ho začať napĺňať už v úvode, v dobrej streleckej príležitosti sa ocitol Milinkovič, obstrelil však iba pravú žrď bránky domácich. Potom prišli na rad veľké chvíle Spartaka. Najskôr v dvanástej minúte Mikovič zadovkou našiel Vlaska, ktorý loptu upratal za Perniša- 1:0. V následnej eufórii mohli hráči Trnavy potrestať nekoncentráciu belasých opäť, v priebehu pár sekúnd opečiatkovali Pernišovu bránku dvakrát! Najskôr zazvonil na ľavú žrď Casado, odrazenú loptu potom oprel o pravú žrď Mikovič. Trnava mala od tejto chvíle hernú prevahu, ktorú potvrdila v 25. minúte. To sa do gólovej šance dostal Mikovič, Bagayoko ho zozadu fauloval a okrem penalty prišla aj červená karta pre obrancu Slovana. Sabo kopol pokutový kop bezchybne a zvýšil náskok Trnavy na dva góly. Tréner Chovanec reagoval stiahnutím Soumaha, onedlho vystrašil Rusova peknou strelou Peltier a z následného rohového kopu aj Kolčák. V 39. minúte Spartak pekne zakombinoval a od tretieho gólu zachránilo Slovan iba slabé zakončenie Vyskočila. V samom závere prvého dejstva mohol znížiť Jablonský po nádhernom pase Peltiera, aj Rusov si však bránku postavil dobre a od gólu ho zachránila pravá žrď.

Druhý polčas začal Slovan o poznanie aktívnejšie. Vážnejšia gólová šanca však neprichádzala. Hra sa potom odohrávala medzi šestnástkami oboch tímov, Slovan sa v oslabení veľmi dopredu nepúšťal a Trnava mala nahrané. Zaujímavú šancu priniesla až 64. minúte, Vlaskova tiahla strela však tesne minula svoj cieľ. O tri minúty však Spartak rozleptal obranu Slovana a na konci peknej akcie bol Jendrišek, ktorý mal v koncovke dostatok pokoja a času – 3:0. Po tomto góle to už bola jasná dominancia domácich. Päť minút pred koncom mohol najskôr zvýšiť Mikovič, ktorý natiahol Perniša, o dve minúty však zatĺkol strelou spoza šestnástky posledný klinec do belasej rakvy Casado. Trnavčania si už potom zápas v pokoji ustrážili až do záverečného hvizdu hlavného rozhodcu a mohli sa tak v prestížnom derby radovať z jednoznačnej výhry.

hlas trénera zdroj: skslovan.com

Jozef Chovanec: „Zápas sa zlomil po nariadenej penalte a červenej karte pre Bagayoka. Bolo to od neho veľmi zlé taktické riešenie. Dotklo sa to celého tímu a hra bola ovplyvnená a rozhádzaná. Nič to však nemení na fakte, že hráči mali makať až do konca na plný plyn. To, čo predviedli nebolo hodné mena Slovana. Zrejme si neuvedomujú, za aký tím nastupujú. Som z toho veľmi sklamaný.“