Slovan oplatil Flyers prehru z prvého kola + FOTO

HBT Slovan Bratislava – HBC Flyers Dev. Nová Ves 6:2 (2:0,3:0,1:2)

Góly: 2. DIVALD (Škultéty, Rzavský), 4. ŠKULTÉTY (Rzavský), 24. VELČICKÝ (Runák), 29. RUNÁK  (Lovaš), 30. ONDRISKA (Runák, Lovaš), 34. ŠKULTÉTY (Rzavský) – 36. Hasák, 42. Vrábel

Rozhodovali: Kralovič – Novák. Vylúčení: 6:6 na 2 min., Lovaš /Slovan/a A. Melichar /Flyers/ 10. min OT. Presilovky: 2:1.

HBT: Androvič (Sebestyén) – Ondriska, Lovaš, Stopiak, Furek, Maňko, Metzner, Rzavský, Runák, Velčický, Divald, Post, L. Melichar, Škultéty.

V dvanástom kole privítali hokejbalisti Slovana súpera, ktorému mali čo vracať. V prvom kole totiž na jeho ihrisku v Devínskej Novej Vsi podľahli 4:5. Preto v tomto zápase nechceli belasí nechať nič na náhodu. Svojho súpera od prvej minúty zatlačili do vlastného obranného pásma a už v druhej minúte prekonal hosťujúceho brankára Divald po kombinácii so Škultétym a Rzavským. Škultéty sa o dve minúty predstavil v úlohe strelca, prsty v jeho góle mal opäť Rzavský. Ďalšie šance Slovana zostali nevyužité, niekoľko ich však mali aj hostia. Androvič však niekoľkými zákrokmi podržal svoj tím.

V druhej tretine mali opäť niekoľko šancí hostia, v 24. minúte však Velčický priniesol pokoj do radov domácich. Jeho strela zapadla so šťastím za chrbát brankára Flyers a náskok Slovana navýšil po ďalších piatich minútach Runák, ktorý strelu Lovaša nikým nekrytý dorazil do bránky po štvrtýkrát. Zdalo sa, že tento gól bude posledným v druhej tretine, posledné slovo mal však nakoniec Ondriska, ktorý zakončil kombináciu Runáka s Lovašom presnou strelou k žrdi.

Päťgólový náskok Slovanistov upokojil. V tretej tretine sa hostia čoraz viac dostávali pred Androviča, do hry sa naviac dostávalo čoraz viac nervozity. Boli to však domáci, ktorí otvorili skóre posledného dejstva. Škultéty pohodlne zavŕšil poltucet, hostia však vzápätí znížili náskok na päť gólov. Potom sa viac vylučovalo ako hralo a pri dvojnásobnom oslabení belasých zavŕšili Flyers konečné skóre zápasu. Slovan tak vrátil súperovi prehru z prvého kola a v tabuľke zostal na treťom mieste. V nasledujúcom kole sa Slovan predstaví v nedeľu 14.12. o 14:00 na ihrisku posledného tímu tabuľky MJM SAAC Petržalka.

Povedali po zápase:

Martin Post, HBT: „Na odvetu proti Flyers sme nastúpili s jasným cieľom odčiniť porážku z úvodného kola, čo sa nám od začiatku darilo a po dvoch tretinách bolo skóre 5:0. V tretej tretine sme ešte zvýšili náskok a aj keď súper v závere znížil, už sa nič nezmenilo na našom víťazstve a hlavne ďalších troch bodoch do tabuľky.“

Tomáš Furek, HBT:Pred zápasom sme si povedali, že budeme hrať jednoducho s častou streľbou, čo sa nám aj podarilo a krátko po začiatku zápasu sme viedli 2:0. Potom sme sa uspokojili a začali sme hrať zbytočne komplikovane, aj napriek tomu sme mali však zápas pod kontrolou. Potom sme pridali ďalšie góly a za stavu 6:0 sme súperovi dovolili znížiť na 6:2. Výkon bol dobrý, no niekedy hráme až priveľmi na krásu.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“91″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“HBT DNV“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]