Slovan preskočil DAC v tabuľke

Fortuna liga ponúkla predposledné kolo. V ňom sa Slovan predstavil na Žitnom ostrove. Od prvej minúty sa hral útočný futbal. Macejovu pozornosť v bráne DAC preveril Holman, na druhej  strane Šulla v 20. minúte dobre vybehol proti Bayovi. Desať minút pred koncom prvého polčasu  Bayov pokus zachytil Šulla. Slovan hrozil po krídlách, jeho akcie ale končili ofsajdovým verdiktom. Keď sa zdalo, že do šatní sa pôjde za bezgólvého stavu, v nadstavenom čase zahrával Slovan roh, po ktorom Božikov otvoril skoré. V 53. minúte Bayo hlavičkoval tesne nad. Vzápätí sa rútil na Maceja Šporara, v koncovke sa nepresadil. Slovan bránil svoje vedenie, odolával útočným akciám domácich.  V závere mohol na 0:2 zvýšiť Cmiljanić, ten v dvoch dobrých šanciach neuspel.  DAC  mohol napokon vyrovnať, ale Šullu zachránilo brvno i tyčka. Vďaka tesnej výhre preskočil svojho súpera v tabuľke.

FC DAC Dunajská Streda -ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)

Gól: 45. Božikov

Žlté karty: Ljubicić, Pambou, Koštrna  – Bajrić, de Kamps, Nono, Sekulič

FC DAC Dunajská Streda: Macej – Koštrna, Šatka, Záhumenský – Živković (81. Almási), Ljubicić, Herc (60. Divković),  Pambou, Davis – Bayo, K. Vida (68. Pačinda)

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Čikoš, Bajrić, Božikov, Sekulić – Nono – Rabiu (46. de Kamps), Holman (70. Cmiljanić) – Hološko (79. Saláta), Šporar, Moha.

Rozhodca: Ziemba – Mókoš, Chládek

Diváci : 10 226