ŠK Slovan Bratislava –  FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Žlté karty: Kubík, Mészáros – Mazan, Karaš, Szöke

ŠK Slovan: Perniš – Gorosito, Niňaj, Saláta, Čikoš – Simovič, Štefánik (84. Lásik) – Oršula (61. Kubík), Soumah (28. Peltier), K. Mészáros – Zreľák

FC ViOn :P. Kováč – Pavlenda, Tipurič, Szöke, Chren – Charizopulos, Sabo (75. Mance) – Orávik, Mikinič, Mazan (62. Cebara) – Kirilins (62. Karaš)

Rozhodovali: Kráľovič – Chládek, Súkeníková

Diváci: 485

Slovan začal v upršanom počasí zápas aktívne, už v 3. minúte sa do príležitosti dostal Adam Zreľák, jeho volej skončil tesne vedľa Kováčovej brány. V prvom futbale diváci sledovali futbal na jednu bránu. Slovan dobíjal šestnástku súpera, v 21. minúte nebezpečne vystrelil Štefánik, jeho strela skončili tesne vedľa.  V 28. minúte musel pre zranenie ihrisko opustiť Soumah, ktorého nahradil Peltier. Slovan sa snažil o otvárací gól, svoje príležitosti nevyužil Zreľák.  Na ťažkom teréne diváci v prvom polčase nevideli.

Hneď po príchode z kabín musel Perniš zasohavať po  Orávikovej strele, hostia tak prvýkrát v zápase priamou strelou ohrozili bránu Slovana. Vytúžený prvý gól v zápase prišiel v 54.minúte. Karol Mészáros si počkal na Orušlov center z pravej strany, zoči voči Kováčovi nezaváhal, 1:0 pre Slovan. Zdalo sa, že tento gól belasých naštartuje. V 60. minúte mohol druhý gól pridať Zreľák, ale jeho hlavička skončila tesne vedľa Kováčovej brány. V 75. minúte sa osmelili aj hostia, držali loptu na svojich kopačkách, obrana belasých bola pozorná. V 83. minúte  sa zaskvel Perniš, ktorý bravúrne vyrazil dobre mierenú Orávikovú strelu. V samom závere sa do sľubnej šance dostával Mészaros, jeho strelu zablokoval vracajúci sa obrancu ViOnu. Slovan tak vyhral najtesnejším rozdielom 1:0.

Ján Švehlík (tréner Slovana): „Chceli sme natiahnuť našu víťaznú sériu. Dnes to však bolo to zložité, lebo terén bol veľmi podmočený, čo bránilo kombinačnému futbalu. V prvom polčase sme mali menej pohybu a prehrávali sme osobné súboje. ViOn bol dobre organizovaný, takže sme si nevypracovali vážnejšie šance. Po dohovore v kabíne sa naša hra zlepšila. Dali sme gól, súper v snahe vyrovnať viac otvoril hru, takže sa nám otvoril priestor a vytvárali sme si viac zaujímavých situácií. Teší nás, že pokračujeme v úspešných výsledkoch, chceme naplno bodovať aj v poslednom zápase v Dunajskej Strede.
Soumah musel odstúpiť pre svalové zranenie, ktoré utrpel v súboji. Snažil sa ešte rozbehať to, ale nemohol pokračovať v hre. Milinkovič mal po zápase v Žiline problémy s chrbtom. Nechceli sme riskovať zhoršenie jeho stavu, preto dnes nehral.“