Slovan ťahal v súboji s nováčikom za kratší koniec (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Jokerit Helisnki 2:4 (1:1,0:2,1:1)

Góly a asistencie: 12. Nagy (Tičar), 55. Jeglič – trestné strieľanie – 14. Moses (Omark, Lajunen), 26. Rita (Harju, Karalahti), 30. Koukal (Moses, Omark), 45. Harju (Rita)

HC Slovan Bratislava: Janus (Baroš) – Štajnoch, Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Starosta, Brejčák – Netík, Surový, Bartovič – Vondrka, Murley, Hudáček – Nagy, Tičar, Jeglič – Šťastný, Bližňák, Lunter

Jokerit: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Gunderson, Karalahti, Korpikari, Väänänen, Ohtamaa – Aaltonen, Kapanen, Sallinen – Rita, Harju, Mäki – Moses, Koukal, Omark – Pöysti, Hahl, Ben-Amor

Rozhodovali: Dejev, Naumov – Balodis, Medvedev Vylúčení: 3:8 na 2 min., navyše Karalahti /Jokerit/ 10 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, diváci: 10.055 (vypredané).

Hostia z Helsínk sa napriek tomu, že sa v KHL iba „oťukávajú“, pustili do Slovana bez rešpektu a už po minúte mali prvú gólovú šancu, keď sa na Janusa rútil Rita. Nášho brankára však podržala konštrukcia brány a po Ritovej strele zvonilo iba brvno. Slovan odpovedal po troch minútach, vo výbornej streleckej príležitosti sa ocitol Hudáček, strela od modrej čiary mu však nesadla. Fíni vzápätí opäť vystrčili rožky, keď Janusa nepríjemne vystrašil Ohtamaa. Karlssona na druhej strane zamestnala až strela Murleya v ôsmej minúte. Gólom nestačila ani Šťastného teč v polovici úvodnej tretiny a ani následná Sersenova delovka. V rozpätí od ôsmej do dvanástej minúty mal potom Slovan príležitosť dvoch presiloviek v rade. V tej prvej sa takmer diváci dočkali gólu po strele Sersena a dorážkach Murleya a Sigaleta, zakričať si však mohli až v tej ďalšej, keď sa zo svojej typickej pozície presadil Nagy. Vyrovnanie však prišlo vzápätí, keď Fíni rovnako využili presilovku. Pred Janusa sa predral Moses a poľahky zasunul puk za nášho gólmana. Fíni po góle ožili, ďalšie veľké šance mali pri pri opätovnej presilovke. Janus však tentokrát vytiahol dva bravúrne zákroky proti útočníkom Helsínk. Rovnako sa Janus zaskvel pri gólovej šanci Lajunena dve minúty pred koncom. Tretinu napokon Slovan dohrával v početnej výhode, skóre sa však už nemenilo.

Do druhej časti vstúpil Slovan s náporom aj vďaka dohrávanej presilovky, po piatich minútach však hostia viedli. Rita sa natlačil pred Janusa a medzi betóny napokon pretlačil puk za jeho chrbát po druhýkrát. Po góle mal ďalšiu veľkú šancu Omark, brankár belasých však tentokrát mužstvo podržal. V polovici zápasu však hostia viedli už o dva góly, keď tesne pred Janusom dostal k puku Koukal a prestrelil nášho gólmana. Odpoveď mohla prísť v nasledujúcej presilovke, najväčšiu šancu mal Foster, jeho strelu však fínsky brankár vyrazil hruďou. Šesť minút pred koncom tretiny mal opäť Slovan výhodu dvoch presiloviek za sebou. Strelecky však belasí zlyhali, najväčšiu príležitosť mal po bombe z pravého kruhu Netík. V závere druhého dejstva musel ešte Janus riešiť strely Omarka a Lajunena.

Tretia tretina priniesla najmenej vzruchu. Napriek tomu sa však vypredaná Slovnaft aréna gólov dočkala. Po piatich minútach Janusovi utiekol nepríjemný nahodený puk, ten sa vzápätí dostal k Harjuovi, ktorý ho upratal do siete. Onedlho mal ďalší gól na hokejke Aaltonen, ktorý našťastie tvrdou ranou iba vyprášil Janusove betóny. Hostia od tohto momentu držali kontrolu nad zápasom, Slovan sa do útoku dostával veľmi ťažko. Príležitosť však predsa len prišla šesť minút pred koncom, keď Jegliča faulovala obrana hostí vo vyloženej šanci a nasledovalo trestné strieľanie. To samotný faulovaný hráč rutinérsky premenil a vlial Slovanu nádej na obrat. Fíni však už drámu nepripustili a tak sa po tomto súboji body viezli na sever Európy.

Tréner Petri Matikainen k zápasu: Tak, ako sa snažíme na každý zápas, aj na zápas s Jokeritom sme sa dobre pripravili. V úvode stretnutia sme boli lepší, aktívnejší, mali sme viac striel i príležitostí. Škoda, že sme z  toho to tlaku dokázali využiť iba jeden gól. V druhej tretine  opäť prišiel výpadok, čo sa nám stáva v poslednom čase  často. Prestali sme korčuľovať, zle sme bránili a dovolili sme súperovi skórovať z ľahkých šancí. Boli sme pasívni, hrali sme príliš komplikovane. V tretej tretine Jokerit výborne bránil, nedostali sme k skórovaniu. Musíme naďalej na sebe makať, pokračovať v snažení a verím, že prídu aj víťazstvá. Treba byť koncentrovaní celých 60 minút.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“59″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan jokerit“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]