Slovan zdolal Varín rozdielom dvoch tried

TJ Fatran Varín – ŠK Slovan Bratislava  0:8 (0:3)

Góly: 20.,49 .Priskin (prvý z pen.), 31., 60. Zreľák, 45. Gorosito, 50. Oršula, 62. Peltier, 68. Sekulić

Žlté karty:  Williger  – Priskin

Červená karta: Blaško

TJ Fatran Varín: Blaško – Kubovich, Sabo ( 18. Ružicka) , Koňušiak, Williger, Vrábeľ (67. Hruška) , Tichák, Lopušan, Kadrliak, Repáň, Nemec (Repanský).

ŠK Slovan:  Krnáč (63. Greif) – Sekulić, Gorosito, Saláta, Podaný,  Savićević, Kubík, Oršula (59. Peltier), Štefánik (59. Gonzalez), Priskin, Zreľák.

Rozhodovali : Ježík – Petríček, Sluk

Zápas sa začal pre domácich nešťastne. V 16. minúte fauloval domáci brankár unikajúceho Kubíka, za čo ho rozhodca vylúčil. Priskin sa z jedenástky nemýlil. O pár minút mohol Slovan pridať druhý gól, ale Priskin ani po ňom Štefánik skóre nezvýšili. Oslabený Varín sa do hry nedostával, tú mali pod kontrolou Slovanisti, ktorí po polhodine pridali druhý gól. Po rýchlej kombináciu zvýšil na 2:0 Zreľák. V závere polčasu mali hráči Varínu k dispozícii priamy kop, dobre krútený center nedokázal nik z domácich usmerniť medzi tri žrde. Neuspel ani Nemec, ktorý v brejkovej šanci zlyhal. Nedáš – dostaneš, na polčasových 3:0 pre Slovan upravil Gorosito.

V  úvode druhého dejstva pridal Slovan dva góly v rýchlom slede, definitívne rozhodol o osude zápasu. Po hodine hry na hrozivých sedem nula zvýšil striedajúci Peltier, ktorý nadviazal na Zreľákov gól. Gólostroj belasých neutíchal, na osem nula po rohovom kope upravil Sekulić. Slovan sa snažil pridať aj ďalšie góly, ale skóre sa už do konca zápasu nezmenilo ani po výbornej Repáňovej šanci z 80. minúty zápasu. V ďalšom kole bude súperom Slovana ŠK Vinica.