Slovan zvládol úlohu favorita

Futbalisti Slovana zvládli náročný zápas 12. kola Fortuna ligy, keď si na Pasienkoch poradili s Prešovom 3:2. Hostia dvakrát viedli, o výhre belasých napokon rozhodol najlepší ligový kanonier Jakub Mareš.

ŠK Slovan Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:1)
Góly: 30. Holman, 67. a 77. Mareš – 23. Wiezik, 54. Streňo

Žlté karty: 61. Rabiu, 71. Mareš – 83. Udeh

Rozhodovali: Chmura – Lieskovský, Galo

Návšteva: 825 divákov

Slovan: Greif – Čikoš, Sekulič, Rundič, Chouchoumis (46. Božikov) – Rabiu (79. Droppa), Savičevič (60. Vittek) – Hološko, Holman, Oršula – Mareš

Prešov: Slančík – Bartek, Udeh, Hovančík, Kačala – Sedlák, Keresteš – Adekunle (72. Miliutin), Katona (82. Dupkala), Černák (41. Streňo) – Wiezik

Ivan Vukomanovič (tréner Slovana): „Chceli sme súpera hneď od začiatku dostať pod tlak, kombinačným futbalom a dobrým pohybom si vytvoriť šance. Už v prvom polčase sme ich mali dosť. Mrzí ma, že sme dali len jeden gól. Vedeli sme, že Tatran je nepríjemné mužstvo, ktoré sa zameria na brejky. Odohral veľmi dobrý zápas a dva protiútoky využil. My sme aj po prestávke mali výraznú prevahu, držanie lopty a nakoniec sme šťastní, pretože sme tento náročný zápas zvládli a vyhrali. Oba góly sme inkasovali po našich stratách. Na týchto veciach musíme pracovať, aby sa neopakovali. Gratulujem Prešovu ku kvalitnému výkonu a želám mu veľa úspechov v ďalších stretnutiach.“

Sergij Kovalec (tréner Prešova): „Bol to dobrý zápas. Mohli sme vyhrať či remizovať, ale Slovan má vysokú kvalitu a dnes zaslúžene zvíťazil. Moji hráči však podali veľmi dobrý výkon. Bojovali, mali sme niekoľko nebezpečných kontier. Príležitosť dostal mladý brankár, ktorý mal veľa dobrých zákrokov. To sú veci, na ktorých môžeme stavať smerom k ďalším zápasom.“