Slovanistky po snaživom výkone na Košice nestačili

Belasé od prvej minúty strácali na favorita z Košíc, ktorému podľahli 32:93 (8:28, 9:22, 11.21, 4:22). Na domácej strane bol vidno až príliš veľký rešpekt zo súpera, ktorý pravidelne hráva Euroligu. V jeho tíme bola na palubovke zreteľná angličtina, čo nasdvedčovalo tomu, že tím je plný zahraničných hráčok. Keďže o výsledku zápasu bolo rozhodnuté po polčase, ktorý vyhrali Košice o 33 bodov 50:17, do druhého dejstva dal tréner Rakočevič priestor aj mladým hráčkam Slovana. Tie nesklamali, viaceré si svojim výkonom pýtajú miesto v základnej zostave.  Dnes sa Slovanistkám nedarila streľba za tri body, z 11 pokusov premenili iba jeden. Košicanky uspeli  päťkrát z 15 pokusov. Najväčší rozdiel bol v efektivite streľby za dva body, tú mali hostky takmer až 60% tnú (31/52). Belasým sa podarilo premeniť 14/42 pokusov. Aj napriek nepriaznivému stavu sa z tribún ozývalo Slovan, Slovan! Na konci zápasu ocenili diváci výkon belasých potleskom. Oproti domácemu zápasu s Čajkami z Piešťan podali belasé lepší výkon, podporený bojovnosťou, veríme, že v sobotu Slovanistky zaberú a porazia Banskú Bystricu.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola s 10 bodmi Simona Marcová. Za hosťujúce hráčky zaznamenala najviac bodov Tijana Krivačevič – 21.

Hlas trénera Rakočeviča po zápase:

Zápas sa vyvýjal od prvej minúty pod taktovkou hostí. Naše hráčky mali príliš veľký rešpekt zo súpera, ktorý predstavuje na Slovensku extra triedu. Som spokojný s nasadením, bojovnosťou dievčat, ktoré sa snažili do konca stretnutia. Na dobre fyzicky stavaného súpera sme nedokázali nájsť účinnú obranu. Hrali sme zónovo, podnikali sme rýchle protiútoky. Chýbal väčší pokoj v koncovke. V druhom polčase sme postavili 17, 19 a 20 ročné hráčky, ktoré ma výkonom nesklamali, bola to pre ne obrovská škola. Verím, že podáme v sobotu dobrý výkon a podarí sa nám doma poraziť Bystričanky. Chcem sa poďakovať našim divákom, ktorí sú s nami a podporujú nás.