Čavrič hetrikom zničil Žilinu, Slovan jej po skvelom výkone nadelil poltucet

By  |  0 Komentárov

V Myjave si v zápase kola zmeral sily Slovan so Žilinou. Belasí začali aktívne, odmenou im bol vedúci Čavrivičov gól, ktorý presnou strelou nedal Volešákovi šancu. Už o štyri minúty sa v šestnástke presadil Moha, ktorý si v Slovane otvoril strelecký účet. Slovan bol pri chuti, v pätnástej minúte mohol Čavrič pridať tretí gól, podarilo sa mu to o dve minúty, kedy presnou strelou po prieniku zvýšil na 3:0. Slovan kontroloval zápas, aktívnym presingom nedovoloval Žiline založiť nebezpečnú akciu. V závere polčasu v dobrých šanciach neuspeli Šporar ani Holman. Druhý menový, krátko pred odchodom do šatní po Rabiovom vysunutí zvýšil na 4:0.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Belasí krátko po prestávke zvýšili na 5:0, keď Šporar ponúkol gól Mohovi. Slovan naďalej hrozil, nebezpečný bol hlavne po krídlach. Po hodine hry bol k hetriku blízku Čavrič, jeho strela iba tesna minula žilinskú bránu.  V 78. minúte musel prvýkrát v zápase zasahovať Šulla, Balajovi zneškodnil šancu. V závere zápasu po presnej kombinácii Slovana zavŕšil Čavrič hetrik. Slovan si po dobrom výkone poradil so Žilinou, ktorú preskočil o jediný bod v ligovej tabuľke.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 6:0 (4:0)

Góly: 7. 17 a 84. Čavrič, 11 a 51. Moha, 42. Holman

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Rundič, Božikov, Bajrić, Sekulić – Holman, de Kamps, Rabiu (81. Nono) – Moha, Šporar (83. Vittek), Čavrić (86. Hološko).

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Kaša, Hancko, Holúbek – Káčer, Diaz, Škvarka –  Jánošík (46. Pečovský), Mráz, Mihalík (60. Balaj).

Rozhodca: Sedlák – Benko, Hrčka