Ťažko vybojované víťazstvá na kopaniciach (FOTO+VIDEO)

Futbalistky Slovana Bratislava majú za sebou nesmierne náročný zápas na pôde húževnatého súpera z Myjavy. Kvalitné stretnutie hrané na umelej tráve bolo veľmi vyrovnané a plné množstva osobných súbojov. Belasé do neho nevstúpili ideálne a spočiatku akoby neboli úplne „vo svojej koži“. Myjavčanky tak boli v úvodných minútach aktívnejšie a vypracovali si i prvú šancu zápasu, pri ktorej naše zachránila brankárka Veronika Matúšková. Tréner slovanistiek Martin Masaryk preto následne čiastočne pozmenil taktiku a hra sa vyrovnala. Ešte v prvom polčase mohla hostky poslať do vedenia Simona Bačová, no jej strelecký pokus z hranice šestnástky skončil iba na brvne. V druhom dejstve pri ďalekonosnej strele kopaničiariek podržala Bratislavčanky ďalším pekným zákrokom brankárka Matúšková. Duel napokon rozhodol jediný gól, ktorý v 66. minúte strelila stopérka belasých Monika Bytčánková. Slovanistky neskôr mohli svoje víťazstvo ešte poistiť, no Simona Bačová nevyužila šancu na druhý gól a z veľkej blízkosti mierila iba do žrde. Radosť tímu okolo kapitánky Alexandry Hollej bola po tomto cennom triumfe obrovská.

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Skvelý zápas, ktorý priniesol veľa osobných súbojov, množstvo gólových šancí a veľké nasadenie z oboch strán. Moje hráčky ukázali charakter, tímovosť a obetavosť za čo som im veľmi vďačný. Pre nás to bol zatiaľ najťažší zápas aktuálnej sezóny, domáce hráčky podali výkon, za ktorý sa absolútne nemusia hanbiť. Keby naša brankárka nepredviedla dva fantastické zákroky, tak sme si z Myjavy vôbec nemuseli odniesť tri body. V Myjave robia futbal výborní ľudia, čo sa začína odzrkadľovať. Z našej strany sa musíme poučiť z chýb, ktoré sme urobili v tomto stretnutí a začať sa pripravovať na ďalšieho súpera.“

SPARTAK MYJAVA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:1 (0:0)

Gól: 66. Bytčánková.

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková, Pribilová, Bytčánková, Májovská – Hollá (C) – Švecová (78. Pucherová), Ščasnárová (46. Kaláberová) – Bačová, Šurnovská, Niňajová (63. Čahojová).

10. Michalovce 7 0 0 7 4:30 0

Veľmi vyrovnaný bol aj zápas junioriek. Slovanistky v prvom polčase diktovali hru a po priamom kope Terezy Bednárovej dopravila loptu do siete hlavičkou Kristína Kollárová. Hostky však v druhom polčase ubrali na svojej aktivite, čo Myjavčanky využili na strelenie vyrovnávajúceho gólu šesť minút pred koncom. V predposlednej minúte však, po tom, ako domáca hráčka zahrala rukou, rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý nekompromisne premenila Natália Adamecká a stanovila konečný výsledok na 2:1 pre Slovan.

V nedeľu 5. novembra čaká ženy a juniorky Slovana na umelej tráve na Pasienkoch duel proti susednému NMŠK, ktorý bude historicky premiérovým bratislavským derby medzi týmito dvoma klubmi. Súboj žien sa začína o 17.00 hod a súboj junioriek o 19.00 hod.

SPARTAK MYJAVA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:2 (0:1)

Góly: 74. Krčová – 24. Kollárová, 79. Adamecká (11 m).

Zostava Slovana: Rezeková (C) – N. Kovácsová (58. A. Múčková), D. Gašparovičová, Čermáková, Miniariková – Czvedlerová, Bednárová – Adamecká (80. B. Kubíková) – P. Gašparovičová, Cepková (48. Harvilová), Kollárová (52. Chlepková).