ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Žlté karty : Kubík, Sekilič – Kamenár, Majtán, Baéz, Mikovič, Casado

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Čikoš, Saláta, Gorosito, Podaný – Sekulić, M. E. González (52. Štefánik) – Milinkovič  (59. Oršula), Kubík – Zreľák, Priskin (90. Hudák)

FC Spartak Trnava: Kamenár – Janečka, Bortel, Godál, Čonka – Casado, Baéz (72. Halilovič) – Mikovič, Greššák (16. Vojtuš), Schranz (79. Harba) – Majtán

Rozhodca: Sedlák – Vorel, Ádám.

Diváci : 1837

V zostave Slovana sa po dlhšom čase objavil Čikoš. Belasí začali stretnutie náporom, v prvej pološanci sa ocitol po Milinkovičovom centri Priskin. V 11. minúte sa do brejku dostal agilný Priskin, ktorého nedovolene v šestnástke fauloval  Kamenár. Kapitán Slovana Marko Milinkovič sa z bieleho bodu nemýlil 1:0. Slovan sa snažil o druhý gól, jeho akcie sa končili ofsajdom. Prvý pokus o ohrozenie brány Slovana zo strany Trnavy prišiel po polhodine hry. Rohový kop Spartaka Muchu neohrozil. Slovan po brejkovej situácii mohol pridať druhý gól. Zreľákovu strelu Kamenár vyrazil. V prvom polčase už gól nepadol, blízko k nemu mal po Milinkovičej prihrávke Kubík, na opačnej strane nepresne zakončoval Mikovič.

Slovan mohol v 50.minúte pridať druhý gól. Milinkovičov prízemný center pred Priskinom odvrátil na roh Bortel. Trnava sa dostávala do šancí, tie dobre prečítal Mucha, ktorý Spartaku nedovolil vyrovnať. V druhom polčase fázami hru sprevádzala nepresnosť na obidovch stranách. V 67. minúte vyšla Trnave rýchla súhra, Mucha Slovan zachránil, keď chytil Majtánovu strelu. Pätnásť minút pred koncom sa podarilo belasým vyžiť brejk, Priskin poslal do šance Zreľáka, ktorý zvýšil na 2:0. V 80. minúte po Zreľákovej strele nepridal tretí gól Štefánik. Tretím gólom sa neskončila ani Sálatova hlavička po rohovom kope Slovana. Cyperčan Nikki Papavasiliou dosiahol v premiére svoje prvé ligové víťazstvo.

Ohlasy po zápase:

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Prišli sme k mužstvu pred pár dňami a uprostred rozbehnutej sezóny. Príprava na derby preto nebola jednoduchá. Snažili sme sa však pre úspech spraviť maximum. Na hráčoch sme videli v tréningoch veľkú chuť a odhodlanie. Bol som presvedčený, že to prenesú aj do zápasu, čo sa im podarilo. Súpera sme dôkladne rozanalyzovali a teší ma, že hráči naše taktické pokyny dokázali na trávniku úspešne realizovať. Z víťazstva mám radosť. Slovan má kvalitné mužstvo, ale ešte stále máme veľké rezervy v porovnaní s tým, ako by sme chceli hrať. Čaká nás veľa práce. Musíme sa dobre pripraviť na sobotňajšie stretnutie so Skalicou. Potom nasleduje 12-dňová reprezentačná prestávka, ktorá nám padne vhod. Róbert Vittek má menšie zdravotné problémy pre ktoré dnes nenastúpil. Je to výborný futbalista a verím, že do soboty bude v poriadku.“

Juraj Jarábek (tréner Spartaka): „Gratulujem domácemu trénerovi k víťaznému vstupu do Fortuna ligy. Bolo to bojovné stretnutie s dobrým nábojom i tempom. Žiaľ, veľmi skoro sme inkasovali. V druhom polčase sme mali slušnú fázu. Bola tam veľká šanca Majtána a nejaké závary, ktoré vyriešil Mucha. Keď nestrelíme gól, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Z brejku sme dostali gól na 2:0, ktorým Slovan prakticky rozhodol.“