Traktor Čeljabinsk vs. HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1,1:1,1:0) (VIDEO)

Góly a asistencie: 20. Bulis (Čistov, Panov), 39. Glinkin (Popov)PP, 44. Kokujov (Piganovič) – 1. Netík (Bartovič), 34. Jeglić (Foster, Tičar)

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aťušov, Chlystov, Kostromitin – Panov, Čistov, Bulis – Penkovsky, Wilson, Kokujov – Růžička, Glinkin, Popov – Sajustov, Toluzakov, Mokin

HC Slovan Bratislava:  Janus (Backlund) – Sigalet, Štajnoch, Bartovič, Surový, Netík – Baranka, Sersen, Hudáček, Nedorost, Vondrka – Starosta, Foster, Jeglič, Tičar, Nagy – Mihalik, Lunter, Bližňák, White

Rozhodca: Akuzovsky, Karabanov – Lazarev, Maťuša

Strely : 25-34, Vylúčenie : 3-6, Oslabenia : 0-0, Presilovky: 1-0

Slovan nastúpil na svoj prvý zápas v rámci štvor zápasového tripu na ľade Traktoru Čeljabinsk, za ktorý dnes v bráne po zranení prvýkrát v sezóne nastúpil skúsený Kanaďan Garnett. Úvod vyšiel belasým ako z rozprávky, po skrumáži v Garnettovom bránkovisku, otvoril skóre v 27 sekunde zápasu Tomáš Netík 1:0 pre Slovan! Prvú presilovku mohol hrať Slovan, ale po úplne zbytočnom faule od Hudáčka v útočnom pásme, sa sily po 10 sekundách vyrovnali! Hra štyroch proti štyrom viac sedela hokejistom z hlavného mesta Slovenska, ale druhý gól sa Tičarovi po Nagyovej prihrávke nepodarilo dať. Traktor zle striedal, Slovan dostal  možnosť hrať presilovú hru, aj napriek dvom dobrým šanciam belasí nepridali druhý gól. V 10. minúte musel prvýkrát zasahovať Janus, ktorý perfektne zasiahol proti strele Martina Růžičku. Bola to vôbec prvá strela domácich v zápase do priestoru slovanistickej brány. Po Bližňákovom faule hrali domáci presilovku, v oslabení sa do prečíslenia dostal Nedorost s Vondrkom, puk za Garenneta neprešiel. Slovan hral od prvej minúty aktívne, v prvej tretine bol lepším tímom, ale doplatil na slabú efektivitu, za čo ho Čeljabinsk potrestal gólom do šatne! Jan Bulis vyrovnal v 20. minúte na 1:1.

Druhá tretina sa odohrávala hlavne v strednom pásme, domáci povzbudení  vyrovnávajúcim gólom boli aktívnejší, Slovan bol ale bližšie ku gólu. Nedorostovu strelu skryl do lapačky Garnett, ktorý si o pár minút poradil aj so Surového dorážkou. Belasí opäť nedokázali dať gól z dobrých streleckých príležitostí. Ani Nagy z čistej šance neprekonal Kanaďana v domácej bráne. Foster v polovici zápasu dostal dvojminútový trest za podrazenie, Slovan sa musel brániť. Vzápätí dostal ďalšie dve minúty Surový za filmovanie, na druhej strane bol vylúčený za podrazenie i Bulis. Pokračovala presilovka domácich 5 vs 4, v ktorej unikol Bartovič, ktorého fauloval Aťušin, Slovan  mal možnosť skórovať z trestného strieľania, ktoré Milan nepremenil. Puk mali viac na hokejkách traktoristi, ktorí sa dostávali častejšie pred Janusa, Slovan ohrozoval Garnetta po brejkových situáciách. Tičar po svojej aktivite nahral Fosterovi, ktorého strelu jemne tečoval Jeglić 2:1 pre Slovan! Vzápätí v útočnom pásme fauloval Hudáček, domáci mali krátko po inkasovanom góle možnosť vyrovnať! Sersen nedokázal vyhodiť čistý puk, za čo prišiel trest. Na dva dva vyrovnal v presilovke Glinkin. (Aj keď bol to Sersen, ktorý si zrazil puk do vlastnej brány). Slovan doplatil na úplne zbytočný útočný faul, podobne ako v prvej tretine inkasoval v závere tretiny.

V poslednej tretine, v jej úvode, mohol dostať Slovan do vedenia Tičar, jeho backhand neskončil za chrbtom kanadského brankára. Hra mala spád, domáci sa dostali  prvýkrát do vedenia v 44. minúte, kedy strelil gól Kokujov – 3:2. Slovan prvýkrát v zápase prehrával, navyše hneď po inkasovanom góle hral po Štajnochovom faule v oslabení. Slovan oslabenie prežil, udržal si nádej bodovať v tomto stretnutí.  K vyrovnávajúcemu gólu bol blízko Starosta, Garnett bol pozorný aj pri Tičarovej dorážke. Domáci sa moc dopredu nehrnuli, pozorne bránili a vytláčali Slovan do rohov. Slovanu mohol zasadiť K.O. Růžička, ale neprekonal Janusa. V závere zápasu nastupoval Laco Nagy v dvoch útokoch. Minútu pred koncom Slovan stiahol Janusa, vsadil hru na vabank, skóre zápasu sa nezmenilo.

Súboj fínskych trénerov dopadol lepšie pre domáceho Karri Kiviho. Podobne ako v ostatnom zápase proti Záhrebu, doplatili belasí na premieňanie šancí. Hoci boli v zápase lepším tímom, z Čeljabinsku odchádzajú bez bodov!

hlas trénera a ohlasy hráčov po zápase , zdroj hcslovan.sk

Petri Matikainen: Je to pre náš ťažká prehra, pretože náš výkon bol dobrý. Dnes najmä v prvej a druhej tretine sme dobre korčuľovali, boli dôrazní pred bránou, vytvorili si tlak a mali dostatok šancí na skórovanie. Dvakrát sme vyhrávali, domáci vždy dokázali odpovedať. Bohužiaľ na strelenie gólu potrebujeme až príliš veľa príležitostí. Myslím, že sa v zápasoch zlepšujeme, no súťaž je veľmi kvalitná, slabý súper tu nie je, preto musíme podávať v stretnutiach ešte leppšie výkony a to na všetkých postoch.

Žiga Jeglić: „Zápas sme začali výborne, skórovali sme hneď pri prvom striedaní. Ale potom sme akoby prestali hrať svoju hru a súper to postupne využil a vyrovnal. Druhá tretina bola ako cez kopirák, opäť sme do nej dobre vstúpili, útočili, vytvárali si šance a napokon aj strelili gól. Ale aj tentoraz sme o náskok pomerne rýchlo prišli. Snažili sme sa útočiť a zápas rozhodnúť v náš prospech aj v tretej tretine, ale inkasovali sme a už sa nám nepodarilo vyrovnať. Teraz krátko po zápase je to veľmi frustrujúce, uvedomujeme si, že sme prehrali zápas, v ktorom súper určite nebol lepší. Musíme sa z toho rýchlo dostať, hrať ešte o čosi sebavedomejšie a začať znovu vyhrávať.“

Tomáš Netík: „Táto prehra bude ešte dlho mrzieť, sme doslova nas…í. Dvakrát sme v zápase viedli, vždy sme im však dovolili vyrovnať, čo bola veľká chyba. V záverečnej tretine sa ujali vedenia oni, a my sme už nestihli zrovnať skóre. Škoda, že sme im neodskočili na dva góly, pričom šancí sme na to mali viacero – ja som mal jednu, Bart trestné strieľanie, Laci, Žiga. Keby bolo 1:3, hralo by sa nám zrejme podstatne ľahšie.“

Kurtis Foster: „Na to, že sme nastúpili na zápas pomerne skoro po včerajšom náročnom dni plnom cestovania, sme začali veľmi dobre. Dali sme z prvého striedania gól a začať týmto spôsobom prvý ťažký zápas na tripe bolo presne to, kde sme chceli byť. Aj druhá tretina bola v poriadku. Mali sme tam síce niekoľko striedaní, počas ktorých sme nevedeli vyhodiť puk z obrannej tretine a vymaniť sa z ich tlaku, ale v tých chvíľach nás podržal Jaro Janus a predviedol niekoľko skvelých zákrokov. Pri druhom góle som urobil to, čo sa odo mňa po celý rok očakáva: tvrdo vystreliť na bránku tak, aby z toho vznikali možnosti na teče alebo dorážky. Potrebujeme v ďalších zápasoch viac takýchto gólov.“

8 thoughts on “Traktor Čeljabinsk vs. HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1,1:1,1:0) (VIDEO)

• 18. októbra 2014 at 15:30

Moze mi niekto vysvetlit, aky prinos maju pre tim hraci ako Hudacek, Bartovic, Surovy, White, Bliznak, Baranka, Sigalet a Janus? Ved to je chyba na chybu, spalena sanca za spalenou sancou, som presvedceny, ze ani jeden z nich netusi, kam vlastne chce vystrelit, kazdy zapas minimalne jeden, alebo dva goly po skolackych chybach jednotlivcov…co vlastne chceme s tymto timom hrat?

Specialne ma serie Bartovic, aky je jeho prinos ako kapitana? Sto krat skusany blafak do pravej strany, ktory 30 rokov nevedel a uz sa ho v zivote nenauci? Prave a vzdy v momentoch, kedy najviac potrebujeme, aby dal gol?

A takto by sa dalo pokracovat ku kazdemu vyssie spomenutemu hracovi…

• 18. októbra 2014 at 15:49

Hudacek nema prinos uz dva roky, napriek tomu ho dal trener do prvej patky, kde Vondrka trpel uz druhy zapas…plus spravil dva utocne fauly! Janus pustil lacny gol na 1:1, Sigalet mi v prvej obrane nesedí! Surovy bojuje s Bartovicom, len nadavaju goly. O Baranakovi bola rec nedavano…

• 18. októbra 2014 at 21:05

Radsej nech nam daju presilovku nabuduce ako trestne…v presilovke je aspon minimalna sanca na gol….Herny prejav urcite lepsi ako bol, ale je nam to prd platne. Hrame, vytvareme si sance…ale to je bohuzial vsetko