Útok Slovana posilní reprezentačný útočník Filip Hološko

By  |  0 Komentárov


Útočné rady belasých posilní jeden z najlepších slovenských útočníkov poslednej dekády. Vedenie najúspešnejšieho slovenského klubu dnes podpísalo dvojročný kontrakt s Filipom Hološkom, ktorý so 105 ligovými gólmi patrí do Klubu ligových kanonierov. Informuje oficiálny web belasých www.skslovan.com.

Filip Hološko prichádza do Slovana Bratislava s vizitkou vychýreného kanoniera. Góly strieľal v českom Liberci, potom počas dlhoročného pôsobenia v Turecku a naposledy v austrálskom Sydney, ktorému v sezóne 2016/17 dopomohol k zisku majstrovského titulu. „Sme veľmi radi, že sme dospeli k dohode s Filipom Hološkom a podpísali s ním dvojročnú zmluvu. Je to hráč vysokých kvalít, ktorý pre nás bude veľmi cennou posilou. Rokovania boli rýchle a obojstranne korektné. Filip je agresívny typ futbalistu, môže hrať na pozícii hrotového útočníka i krídelníka. Fanúšikovia ho určite dobre poznajú z reprezentácie i predošlých klubov, kde sa mu strelecky darilo. Má za sebou vydarenú sezónu, so Sydney sa radoval zo zisku titulu, čo len dokazuje jeho kvality. Verím, že angažmán v Slovane mu dopomôže aj k návratu do reprezentačného dresu, keďže na Slovensku bude viac na očiach. Filipa u nás vítam a verím, že sa mu bude dariť,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Foto

„Som šťastný, že som podpísal zmluvu s najúspešnejším slovenským klubom. Mal som rôzne ponuky z Turecka, no pre Slovan rozhodlo, že je to veľký a slávny klub, ktorý má vždy vysoké ambície. Získal som tri tituly v zahraničí, teraz túžim po štvrtom titule so Slovanom Bratislava. Mojou úlohou bude dávať góly a pomôcť mužstvu k úspechom v lige i pohári. Strelil som viac než sto gólov v zahraničných ligách, teraz prichádza čas skórovať aj v domácej súťaži,“ povedal Filip Hološko.

Filip Hološko patrí do Klubu ligových kanonierov, keďže počas svojej profesionálnej kariéry nastrieľal v ligových súťažiach viac než 100 gólov (presne 105). Zaujímavosťou je, že ani jeden zo svojich presných zásahov nedal v slovenskej lige.

S futbalom začínal v rodných Piešťanoch a Trenčíne, od roku 2002 pôsobil v zahraničí. Najprv to bolo v Slovane Liberec, kde strávil takmer štyri roky a v sezóne 2005/06 prispel k zisku majstrovského titulu. V roku 2006 odišiel do tureckého Manisasporu, odkiaľ následne za päť miliónov eur prestúpil do veľkoklubu Besiktas Istanbul. Hneď po svojom príchode oslavoval v sezóne 2008/09 s Besiktasom zisk double. Hološko hral v Turecku deväť rokov, popri pôsobení v Besiktasi nosil dresy Istanbulu Basaksehir a Rizesporu. Od roku 2015 pôsobil v austrálskom Sydney, kde patril medzi najväčšie opory tímu a počas dvoch sezón dal osemnásť gólov.

Tridsaťtriročný útočník má bohaté reprezentačné skúsenosti. Za Slovensko odohral 65 zápasov, v ktorých osemkrát skóroval. Svoj najslávnejší reprezentačný gól dal v novembri 2005, keď v barážovom zápase o postup na MS 2006 so Španielskom otváral skóre pri remíze 1:1. Zahral si na majstrovstvách sveta 2010 aj na MS 2003 do 20 rokov, kde sa taktiež strelecky presadil.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011