Víťazná rozlúčka so starými dresmi

BK Slovan – ŠBK Šamorín 58:53 (21:13, 17:14, 14:14, 6:12)

V Dome športu privítal Slovan Šamorín. Od prvej minúty mali Slovanistky viac z hry, čím zaskočili svojho súpera. Ten nastúpil bez Vyňuchalovej, zato s bývalými hráčkami Slovana Rieckou a Sholokhovou. V druhej minúte belasé viedli 7:2, ŠBK po trojke Rieckej znížil na 11:10. Slovanu sa darilo zbierať odrazené lopty pod oboma košmi, postupne si vytváral v zápase náskok. V druhej štvrtine domáce nepoľavili, v 13. minúte si po viacerých úspešných akciách zakončených košom vyslúžili od divákov potlesk. Zaujala trojka Simony Marcovej, ktorá sa do koša dostala po viacero odrazoch od dosky. Darilo sa vysokým pivotkám Talajkovej so Zareúckou, ktoré patrili v prvom polčase k najlepším strelkyniam svojho družstva.

Po prvom polčase, ktorý Slovan vyhral 38:27 sa obraz zmenil. Šamorín vysunul obranu, snažil sa zvrátiť stav zápasu. Vyrovnal hru, podobne ako Slovan sa však dlhé minúty nedokázal strelecky presadiť. Potom sa podarilo domácej Valérii Mlynarovičovej vypichnúť Šamorínu loptu, aby svoj brejk bezpečne premenila, zvýšila na 43:32. Slovan svojim súperkam odskočil po trojke Lenky Slezárikovej na rozdiel 12 bodov. Tie pred poslednou časťou znížili na 52:41. V poslednej desaťminútovke  Šamorín prestrieľal Slovan, na zvrat mu to ale nestačilo. Podľa našich informácii odohrali Slovanistky posledný zápas v starých dresoch, od budúceho zápasu by mali nastúpiť v novej sade.

Najlepšou strelkyňou bola na strane Slovana so 16 bodmi Renáta Talajková, zo Šamorínu sa najviac darilo s 25 bodmi Angelike Slamovej.

Zostava:

Mlynarovičová 2, Talajová 16, Zarevúcka 14, Slezárikova 12, Križmová 0.

(Marcová 7, Dulová 0, Vargová 0, Turzáková 7).

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner BK Slovan: „Veľmi dôležité víťazstvo pre naše družstvo, veľmi dobrý prvý polčas, v  druhom sme nezahrali dobre v útoku, našťastie sme to udržali aspoň v  obrane. Som veľmi spokojný s výhrou, ale musíme ešte veľa potrénovať, aby  sme si udržali konštatnejšie naše dobé momenty.“

Nikola Turzáková, hráčka BK Slovan: „Vedeli sme, že ak chceme zvíťaziť nad Šamorínom čaká nás ťažký zápas,  ale cítili sme šancu uhrať dobrý výsledok. Som rada, že sme začali hrať  hneď od začiatku a celý zápas sme boli vo vedení. Ďakujem spoluhráčkam,  trénerovi a divákom za podporu.“