Víťazný víkend Slovanistov

Hráči a hráčky Slovana majú za sebou vydarené vystúpenia počas ostatného víkendu. Všetci zástupcovia belasej rodiny zaknihovali vo svojich zápasoch víťazstvá, čím potešili svojich fanúšikov. Už v piatok sa podarilo zvíťaziť basketbalistkám Slovana na palubovke Cassovie Košice 67:63! V sobotu doobeda sa HBT trošku nečakane natrápil s HKLM Petržalka, ktorú zdolal 2:1 po predĺžení. Jedným dychom treba dodať, že stretnutie sa odohrávalo prevažne na jednu bránu, brankár HKLM mal svoj deň. Recept naňho našiel iba Rzavský, autor oboch góloch Slovana. O 13.00 sa ŠK Slovan predstavil na Záhorí, kde si poľahky poradil so Skalicou 2:0. Úvodný gól zápasu strelil po Čikošovej aktivite Vittek, skóre uzavrel kapitán Milinkovič. Brankár Mucha musel riešiť iba zopár striel z poza šestnástky. Kubík s Čikošom sa zhodli.“ Máme čo zlepšovať, trénujeme, aby sme hrali oveľa lepšie, žiaľ zatiaľ sa nám to nedarí, myslí si Kubík „V zimnej prestávke bude mať tréner Papavasiliou väčší čas na to, aby nám vštepil jeho filozofiu, ktorou by sme mali prezentovať. Verím, že aj hra z našej strany bude iná,uzavrel Čikoš.

Milinkovic2

Juniorom Slovana sa po celkovom skóre 11:4 podarilo dvakrát zdolať Skalicu. Zatiaľ čo doma sa o výsledku 5:4 rozhodlo až v poslednej tretine, na Záhorí dominovali belasí pomerom 6:0. Ich starší kolegovia zo Slovana uspeli v prvom zápase v rámci svojho štvorzápasového turné na ihriskách súperov.  Na ľade Jugry Chanty-Mansijsk zvíťazili 3:1, natiahli tak sériu bez prehry na výborných šesť zápasov. Hráči pre klubový web po zápase uviedli:Podali sme zodpovedný výkon a určite sme boli po väčšinu zápasu lepším mužstvom. Už po prvej tretine sme mohli pokojne vyhrávať o tri-štyri góly a bolo by rozhodnuté. Žiaľ, nedali sme góly a tak sme sa museli o výsledok obávať až do samého záveru. Nakoniec sú z toho tri body“, povedal strelec prvého gólu Slovnana v zápase Ladislav Nagy. Jeho slová potvrdil aj Dávid Skokan.“Začali sme veľmi dobre, mali sme dostatok gólových šancí, po ktorých sme mohli kľudne vyhrávať 3:0. Potom tam boli nejaké zbytočné vylúčenia, vrátane môjho faulu v útočnom pásme, po ktorých sa hra trochu vyrovnala. Mohli a mali sme vyhrávať už skôr, keby sme dali góly, ale každý ruský klub je nebezpečný, zvlášť v domácom prostredí.“  Slovan si pripísal do tabuľky ďalšie dôležité body, hoci mu to dnes vyšlo, šance, ktoré v zápase nepremenil ho môžu mrzieť. „Odohrali sme dobrý zápas, škoda, že z veľa šancí sme nedali viac gólov. Takticky sme však stretnutie zvládli a zaslúžene vyhrali. Výhra je veľmi pozitívna na začiatok ťažkého tripu,“ zhodnotil vystúpenie svojho tímu Miloš Říha.