Výborný osembodový trip

Nie všetky domáce zápasy v úvode sezóny vyšli Slovanu podľa predstáv. Po vydretom víťazstve nad Medveščakom Záhreb 3:2, kedy o triumfe rozhodol v 60.minúte Marek Viedenský, vycestoval na svoj prvý tohto sezóny trip na ihriskách súperov.

Na úvod belasých čakala moskovská misia, aby sériu zakončili v Záhrebe. Prvým súperom Slovana bol dvojnásobný víťaz Gagarinovho pohára Dynamo Moskva. Ten body z domáceho ľadu málokedy stráca. Získavajú sa ťažko, ale Slovan po najlepšom výkone v sezóne dokonale Moskovčanov prekvapil. Proti svojmu bývalému celku nastúpil Filip Novák, pre ktorého to bol špecifický zápas. V stretnutí chudobnom na góly poslal Slovan do vedenia Lukáš Kašpar, aby druhý gól pridal sviatočný strelec Slovana Vladimír Mihalik. Aj napriek jednému inkasovanému gólu si Slovan umnou hrou vedenie udržal, zaznamenal tak veľmi dôležité tri body.

Tie chcel potvrdiť na predmestí Moskvy, kde hráva svoje zápasy Víťaz Podolsk. Slovan nadviazal na výborný výkon z prechádzajúceho duelu. V bránke dostal príležitosť Michael Garnett, ktorý belasých viackrát svoj tím podržal. Slovan využíval svoje šance, už pred záverečnou tretinou vyhrával 4:0. V záverečnej časti sa sústredil na udržanie výsledku, na troch bodoch po skóre 5:2  nič nezmenili ani dva góly v Garnettovej sieti. Z Moskvy si Slovan odviezol plný počet bodov, v tabuľke sa posunul vyššie. Na jeho hru sa dalo pozerať, hral disciplinovane, premieňal svoje gólové príležitosti. Tičar, Novák, Bartovič a Mihálik si v Moskve otvorili svoj gólový účet v ročníku.

Tretí zápas na ihriskách súperov a druhý vzájomný v sezóne odohrali belasí s Medveščkom Záhreb. Úvod stretnutia Slovanu vyšiel, keď v piatej minúte viedol 2:0. Po kontaktnom góly domácich Slovan viedol 2:1, zdalo sa, že diváci uvidia stretnutie bohaté na góly. Podobne ako v prvom vzájomnom zápase aj v druhom Slovan prišiel o hráča, ktorý musel predčasne pre 5. minútový trest + DKZ odísť do šatne. Pre Andreja Šťastného sa zápas skončil v 19.minúte.  Miloš Řiha musel improvizovať so zostavou. Slovan si vytváral viacero čistých gólových šancí, brankár Krošelj, sa po dvoch, nie príliš istých zákrokoch z prvej tretiny rozchytal, vo zvyšku stretnutia podržal svoj tím. V závere po Brustovej nešťastnej rozohrávke síce Kvapil vyrovnal, ale v predĺžení o extra bode pre Slovan rozhodol svojim prvým tohto sezónnym gólom Tomáš Starosta. Slovan získal z prvého tripu osem bodov z deviatich možných, nechýbalo veľa a mohlo byť deväť. Slovan má na čom stavať. Od štvrtku čaká belasých séria troch domácich zápasov, keď postupne privítajú SKA Petrohrad, Spartak Moskva a Dinamo Riga.