Vysoká prehra na ľade Dinama Riga

HC Dinamo Riga – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:1,0:0)

Góly: 6. Galvinš (Rēdlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Dārziņš), 16. Dārziņš (Indrašis, Galvinš), 37. Razgals (Zile, Bičevskis), 38. Indrašis (Rēdlihs, Dārziņš) – 35. Meszároš (Řepík) .

HC Dinamo Riga: Kalniņš – Jerofejevs, Stollery, Galviņš, Pujacs, Zile, Ališauskas, Svars – Indrašis, Daržins, M. Rēdlihs – Žerdev, McMillan, Skvorcovs – Razgals, Batņa, Pavlovs – Bukarts, Bičevskis, Ģēģeris – Lipsbergs

HC Slovan Bratislava: Štepánek – Ebert, Sersen  Meszároš, Bačík, Després, Barker, Voráček – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Řepík, Viedenský, Kašpar  – Genoway, Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, Hrnka

Rozhodcovia:Vasiliev, Ovčinnikov – Sadovnikov, Sazonov. Vylúčení 5:10 navyše Ebert a Razgals 2+2. Presilovky 2:0, Oslabenia 0:0

Slovanu úvod zápasu nevyšiel, po Boychukovom faule inkasoval, keď Galvinš využil presilovku. Hostia mohli vyrovnať, ale protiútok Genowaya s Boychukom úspech nepriniesol. V polovici tretiny, belasí ustáli 30 sekundovú presilovku súpera o dvoch hráčov, ale tú klasickú už domáci Indrašis využil. Smolu Slovana dokumentoval aj Barkerov nešťastný vlastný gól. Odpovedať mohol Řepík, ale trafil dobre postaveného Kalninš.

V úvode druhej časti Slovan nevyužil presilovku, Kašpar strelou z prvej mieril nad. Krátko po skončení početnej výhody, sa sám pred bránou ocitol Buchtele, rovnako neuspel. Slovan vzápätí nevyužil ďalšie dve presilovky v rade.V 35. minúte sa podarilo Meszárošovi znížiť na 3:1, keď sa po Řepíkovej nahrávke dokázal presadiť pred bránou. Domáci sa po šťastnom teči dostali do trojgólového vedenia, ktoré Indrašis dokonca v prečíslení troch na jedného zvýšil na štvorgólový.

V záverčnej časti Riga nevyužila dve presilovky v rade. Kašpar sa v závere tej druhej rútil sám na Kalninsa, ten jeho vytesnil. V polovici tejto tretiny sa do šarvátky dostali Razgals s Ebertom, kanadský obranca v drese Slovana z nej vyšiel ako víťaz. Zápas sa už iba dohrával, Riga sa dočkala prvej domácej výhry v sezóne za tri body. Nič na tom nezmenila ani presilovka Slovana a Rigy v závere, kde Indrašis trafil žrď.