Päť postrehov zo zápasu s Traktorom Čeľjabinsk

Hokejisti Slovana neuspeli ani v treťom domácom zápase, keď podľahli Traktoru Čeľjabinsk 0:2. Nepotešili Michala Sersena mladšieho, ktorý v utorok oslávil svoje 8. narodeniny. Stretnutie si nenechali ujsť ani tréneri Slovenska a Česka, páni Craig Ramsey a Miloš Říha. Spoločnosť im robili aj Miroslav Šatan a Jiří Hrdina.

Smoliar Hrnka

Tomášovi Hrnkovi ako keby nebolo dopriate dať gól. Svoj jediný gól v sezóne zaznamenal 8.1. 2019 na ľade Dinama Minsk. V druhom zápase po sebe mu hlavní rozhodcovia po diskusii s viedeorozhodcom gól neuznali. Tak ako proti Jekaterinburgu, rovnako aj s Čeľjabinskom, išlo o zásahy v kľúčových fázach stretnutia.„Opäť nám neuznali gól, ale podľa všetkého asi bola vysoká hokejka, mal som pocit, že sa bude telefonovať,  ale ešte som to nevidel na videu“, zhodnotil inkriminovaný moment zápasu Tomáš Hrnka a dodal. „Ak by ten gól platil, určite by sa zápas odohrával inak, vždy to mužstvu pomôže, ak otvorí skóre. Mám smolu, nielen v nedeľu, ale už na začiatku sezóny mi neuznali regulárny gól.“

Sedem presiloviek

Málokedy sa stáva, že by Slovan odohral v jednom zápase sedem presiloviek. Žiaľ, nevyšli mu podľa predstáv, čo je škoda, keďže hlavne v tretej tretine mal možnosť stav vyrovnať. Ak by sa mu to podarilo, mohol by pri troche šťastia aj celé stretnutie otočiť vo svoj prospech. Na „ak“ sa ale nehrá, a Slovan doplatil na nevyužité presilovky. Ako sme už niekoľkokrát spomínali, presilovky dnes rozhodujú zápasy. Na druhú stranu, musíme Slovan pochváliť v hre v oslabení, kedy ustál štyri početné výhody súpera.

Zakliata brána Traktoru

Je to už 180 minút, čo belasí nenašli recept na prekonanie brankárov Traktoru. Naposledy sa to podarilo Marekovi Viedenskému 14.10.2017, kedy bol jediným strelcom Slovana pri prehre 2:1. V posledných troch dueloch ťahali za kratší koniec po prehrách 0:2, 0:3 a 0:3. V posledných dvoch vzájomných stretnutiach si vylámali zuby na brankárovi Demčenkovi, ktorý v utorok kryl všetkých 41 striel Slovana. Za pozornosť stojí, Traktor v tejto sezóne zaznamenal 86 gólov,  nedáva v zápasoch veľa gólov. Slovan ich nastrieľal rovnako 86.

Chýbajúce chcenie

Boli zápasy, kde síce Slovan prehral, ale hráči do toho dali viac chcenia. Práve toto chcenie, spraviť niečo v zápase navyše nám v tomto stretnutí od hráčov chýbalo. Michal Sersen po zápase povedal. „Niektorí hráči na zápase neboli psychicky iba fyzicky. Cez prestávky sme si v šatni niečo povedali, ale na ľade to vôbec nebolo vidno.“ Samozrejme, Slovan nie je v ľahkej situácii, ale všetci hráči by mali držať spolu, a pokúsiť sa s výsledkom niečo urobiť. „Málo dohrávame súboje, takmer vôbec nechodíme pred bránu. Musíme byť po takomto výkone na seba kritickí“, dodáva Ivan Švarný a pokračoval:„Chýbalo nám srdce, zarputilosť, či samotné chcenie po víťazstve. To nemôže byť tak, že nejak odkorčuľujeme zápas a zajtra je ďalší deň, my musíme ísť od prvej do poslednej minúty na doraz.“

Nešťastný gól

Pri pohľade na samotný zápas prichádzame k záveru, že  Traktor nebol oproti predchádzajúcim súperom tak nebezpečný. Skôr sa zameral na defenzívu a zahusťoval stredné pásmo. „Mali sme zopár sľubných prečíslení, i dorážok, ktoré sme nepremenili, čo nás zráža. Nie je to pre nás ľahké ani po psychickej stránke“, myslí si Rudolf Červený, ktorý si sypal popol na hlavu po svoje stopercentnej šanci, ktorá mala skončiť gólom. Paradoxne úvodný gól padol po situácii, kedy išli Slovanisti striedať, a práve po súhre Stou s Gubarevom Štěpánek jedinýkrát inkasoval. Druhý gól padol už pri hre vabank, kedy Slovan hral v šestici.