Z Podoľska s prehrou a bez streleného gólu

Viťaz Podoľsk – HC Slovan Bratislava 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 23. Petrakov (Vyglazov, Mankinen), 23. Kulagin (Vorošilo), 42. Vyglazov (Švec-Rogovoj), 52.Kulagin (Petrakov)

Viťaz Podoľsk: Biriukov (Saprykin) – Golovkov, Mozík, Katičev, Burström, Romanov, Lukin, Voronkov – Makejev, Nikulin, Denežkin  – Kopejkin, Horák, Švec-Rogovoj – Vyglazov, Rissanen, Mankinen – Vorošilo, Petrakov, Kulagin – Gorochov

HC Slovan Bratislava: Mazanec – Després, Meszároš, Taimi, Švarný , Voráček, Kozák, Bačík, Boldižár – Smoleňák, Genoway, Řepík – Kašpar, Viedenský, Skalický – Hrnka, J. Mikúš, Buchtele – Hlinka, Sádecký, Šťastný
Rozhodovali: Soin, Kislov – Gordenko, Tomilov. Vylúčenia 3:3 Oslabenie 0:0, Presilovky 0:0

Slovan v úvode zápasu dostal možnosť hrať presilovku, skóre sa nemenilo. Domáci boli od druhej polovici tretiny nebezpečnejší, Kopejkin dvakrát nebezpečne striľal spoza brániacich hráčov Slovana. Mazanec si dal pozor, v prvej časti tak diváci gól nevideli.

V druhej časti nebezpečne na Biriukova strieľal Kašpar, Viedenský sa k dorážke nedostal. Na druhej strane domáci využili zlú rozohrávku Slovana, aby sa dvomi rýchlymi gólmi dostali do dvojgólového vedenia. Tie zaznamenali v rozmedzí 19 sekúnd. Slovan mohol znížiť v presilovke, Viedenský netrafil odkrytú bránu. V závere druhej časti boli hráči Podoľsku viac na puku, tretí gól nepridali.

Keď v úvode záverečnej tretiny na modrej čiare zaváhal Kozák,  Víťaz pridal tretí gól. Slovan sa snažil o čestný úspech, hráči Podoľsku si umne držali svoj náskok. V polovici záverečnej časti, zvýšil na 4:0 Kulagin. Slovan v zápase nebol nebezpečný, z predmestia Moskvy cestuje bez bodov.

hlas po zápase (zdroj hc.slovan):

Miloš Říha: „Gratulujem súperovi. Domáci vyhrali zaslúžene, preukázali väčšiu snahu po bodoch, víťazstve.“