Z pohárového víťazstva sa radovali aj futbalistky Slovana (FOTO+VIDEO)

By  |  0 Komentárov


Okrem mužov pridali pohárovú trofej do klubovej vitríny aj ženy ŠK Slovan Bratislava. Zverenkyne trénera Martina Masaryka si vo finálovom súboji v Jaslovských Bohuniciach poradili s Bardejovom 2:0.

Belasé predviedli výborný výkon v obrane, strede poľa i v útoku. Svojou výbornou nátlakovou hrou držali opraty diania pevne v rukách počas celého zápasu a zaslúžene tak zdvihli nad hlavu pohárovú trofej. Už v 10. minúte poslala slovanistky do vedenia po zaváhaní domácej obrany ešte len 16-ročná Victoria Kaláberová, no a v 27. minúte pridala druhý gól po krásnej individuálnej akcii Martina Šurnovská. Bol to prvý pohárový triumf belasých po piatich rokoch, keďže v predchádzajúcich štyroch finálových dueloch ťahali za kratší koniec. Slovan je pritom jediným klubom, ktorý v doterajších desiatich ročníkoch Slovenského pohára žien vo finále nikdy nechýbal. Päťkrát v ňom zvíťazil a päťkrát sa musel uspokojiť s druhou pozíciou. „Sme všetci nesmierne šťastní. Podarilo sa nám zlomiť nepriaznivú bilanciu z posledných štyroch ročníkov, keď sme vždy vo finále prehrali. Dnes sme opäť hrali výborne. Táto partia dievčat ukazuje svoju kvalitu od začiatku tohto súťažného ročníka, v zápasoch sú excelentné. Sú kamarátky, neriešia žiadne problémy, sú súdržné a prajú si. Preto takto hrajú a majú takéto výsledky,“ neskrýval spokojnosť tréner Martin Masaryk.

 

ZAUJÍMAVOSTI Z POHÁROVÉHO FINÁLE

Jedinou osobou, ktorá sa môže pochváliť účasťou vo všetkých doterajších desiatich finálových dueloch Slovenského pohára, je dlhoročná obrankyňa Slovana Bratislava Katarína Pračková.

Pre trénera Slovana Martina Masaryka to bolo už piate finále v jeho funkcii. Prvé dve zažil ešte ako asistent a ďalšie tri už ako hlavný kormidelník. Z víťazstva sa však tešil premiérovo, keďže predtým štyrikrát neuspel.

Stopérka Slovana Sandra Pribilová pri predchádzajúcich štyroch finálových prehrách svojho družstva sedela len na lavičke náhradníčok, teraz však pri víťazstve odohrala celý zápas. Navyše pôsobí aj ako fyzioterapeutka pri mužskom A-tíme a je tak prvým človekom v histórii, ktorý získal Slovenský pohár mužov i žien. Navyše sa tak stalo v priebehu niekoľkých hodín jedného dňa.

Finále ženského pohára sa hralo v Jaslovských Bohuniciach aj pred dvoma rokmi. Jedinou hráčku, ktorá sa v oboch prípadoch radovala z víťazstva je Martina Šurnovská, V roku 2016 tomu tak bolo v drese Bardejova a tento rok v drese Slovana. V oboch zápasoch pritom strelila po jednom góle.

 

 

Finále Slovenského pohára žien

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – PARTIZÁN BARDEJOV            2:0 (2:0)

Góly: 10. Kaláberová, 27. Šurnovská.

Zostava Slovana: Rezeková – Kulová, Pribilová, Bytčánková, Pračková – Hollá (80. Čermáková) – Kaláberová (90. Bobocká), Ščasnárová (71. Adamecká) – Bačová, Šurnovská (68. Niňajová), Švecová (89. Starčevič).

Videozáznam celého zápasu: livestream.com/futbalnet/events/8174903/videos/174214758

FOTO a VIDEO: SFZ + MIRO GASIDLO + MIROSLAV VRANÍK

« 1 z 2 »

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár