Zostane Kašpar v KHL?

By  |  0 Komentárov


Český reprezentačný útočník Lukáš Kašpar zažil v Slovane výbornú sezónu. Vďaka svojim výkonom si ho všimli v Dyname Moskva, kde mu ročník nevyšiel podľa predstáv. „Som rád, že som z toho vonku,“ povedal pre ČTK  Kašpar na reprezentačnom zraze v Prahe. Vo februári o svojich problémoch veľa hovoriť nechcel, po skončení sezóny ale všetko popísal.“Nezapáčil som sa tam jednému človeku, ale tak to v Rusku chodí. Bohužiaľ neviem, prečo sa tak stalo. Hokejové dôvody to ale neboli,“ uviedol a poukázal na generálneho manažéra Andreja Safronova.

V Dyname Moskva mal však problémy už od samotného začiatku. Najprv to boli zdravotné, hneď z úvodu ročníku ochorel. „Mal som angínu, ktorú  môže dostať každý. Potom po mne chcel, aby som sa oholil, čo je úplná hlúposť. Hral som tak aj v minulej sezóne. Keď to vravel, tak to bola sranda, ale možno už to tým začalo,“ poukázal na nezvyklú požiadavku manažéra.„Potom sa to začalo nabalovať, boli problémy s doktormi, ktorí na mňa tlačili, aby som hral, i keď som nebol fit. Z toho prišlo druhé zranenie, to už bol vrchol“ povedal Kašpar. Dynamo ho chcelo v novembri prepustiť, nechcelo mu ale podľa pravidiel KHL vyplatiť zmluvu a hráč zase nehodlal odísť do iného celku.

Klub ho najprv poslal na farmu do Balašichy, kde však odohral jediný zápas.„Jediné šťastie bolo, že som bol v Moskve a stále som býval doma. Následne mi ale zakázali hrať aj na farme a ja som s nimi iba trénoval. Raz som cestoval na trip desať hodín, ale vedel som, že nebudem hrať a idem iba na výlet,“ krútil hlavou Kašpar.

Po Vianociac sa situácia zlepšila, jeho prípad riešili aj príslušné orgány KHL.„Všetci hovorili, že je to výhra, ale ja som to bral ako prehru. Ak by to bolo založené na hokejových výkonoch, tak sa toto nemuselo stať,“ prezradil Kašpar, ktorý prišiel o 15 percent platu. Dynamo pritom požadovalo, aby zľavil o 40 percent.

Aj keď potom začal hrávať, a tréner ho zaradil do elitnej formácie, pred play off sa jeho situácia opäť zhoršila. „Myslím, že sa mi darilo a celá pätka sme hrali dobre. Prišlo play off a zase som  bol bez vysvetlenia na lavičke,“ pokrčil ramenami Kašpar, ktorý sa ani nesnažil všetko pochopiť. „V Rusku občas veci logiku nedávajú,“ uviedol. Momentálne zvažuje, či bude v KHL pokračovať. „Uvidím, čo mi príde na stôl , potom sa budem rozhodovať,“ dodal hokejista, ktorý od roku 2010 v KHL nastupoval taktiež za Astanu, Donbass Doneck a Chanty-Mansijsk. Či to bude opäť Slovan, to nám prezradia najbližšie mesiace.

 

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011