Päť postrehov zo zápasu so Sibirom Novosibirsk

By  |  0 Komentárov


HC Slovan si na domácom ľade poradil so Sibirom Novosibirsk 3:2. S týmto súperom uspel aj druhýkrát v sezóne, zaznamenal dôležité dva body. Slovanisti tak ukončili štvrozápasovú šnúru bez víťazstva. Z hľadiska zápas sledoval Žiga Jeglič, ktorého si v publiku našla kamera počas komerčnej prestávky. Diváci mu zatlieskali, skandovali jeho meno, začo ich s vďakou a úsmevom na tvári Jeglič pozdravil.

Dvojgólový strelec

V zostave chýbali Virta, či obranca Klok. Chad Rau nastúpil spolu s Chipchurom a Baileym až vo štvrtom útoku. V polovici prvej časti Chipchura potvrdil svoj cit pre prihrávku, aby našiel voľného Raua. Bola to pre Chipchuru ôsma gólová prihrávka v sezóne. Americký útočník nad ničím nerozmýšľal, strelou z prvej prekonal kanadského brankára Taylora. V závere zápasu využil presilovku, keď si našiel Řepíkovu časovanú prihrávku a rozhodol o dvoch bodoch pre Slovan.

Darček k narodeninám

Svoje 21. narodeniny vo štvrtok oslávil odchovanec belasých Marek Sloboda. Síce na ľade strávil najmenej času, ale svoje si odohral. V druhej tretine mohol vyrovnať, jeho bekhendová strela skončila na betóne brankára Taylora. Tak ako jeho, aj celý tím musíme pochváliť za disciplínu. Slovan mal vylúčeného iba jedného hráča aj to za diskutabilný faul. Rozhodcovia Slovanu síce dva, či tri fauly v zápase odpustili, ale napriek tomu si nespomíname, kedy mal Slovan naposledy vylúčeného jedného hráča.

Nové pravidlá

Od novej sezóny KHL zaviedla nové pravidlá. Jedno z nich sa týkalo aj trénerov, ktorí si mohli vyžiadať správnosť posúdenia postavenia mimo hry. Ak v minulosti boli úspešní, gól dosiahnutý z postavenia mimo hry nebol uznaný. Ak neuspeli, tak prišli o možnosť zobrať si oddychový čas. Po novom, ak tréner neuspel, jeho mužstvo dostalo dvojminútový trest. Pri druhom góle Slovana si tréner Andrej Andrejovski bol istý, že Sersen zachytil puk už za modrou čiarou. Nielen on ale celá lavička Sibiru reklamovala ofsajd Slovana, po ktorom Řepík vyrovnal. Po krátkej porade čiarových rozhodcov bol gól uznaný, Slovan dostal príležitosť hrať ďalšiu presilovku.

Smolné góly

Sibir bol v prvej tretine strelecky aktívnejší,  na strely ju vyhral 9:16. Čiliak vyriešil viacero šancí súpera. V podstate v druhej tretine po prvej strele na jeho bránu, si puk nešťastne zrazil do brány. Aj druhý gól bol z kategórie smolných, kde obrana belasých zaváhala, pre osamoteného Komarova už nebol problém dať gól. Bola to tretia strela súpera v prostrednej tretine.

Druhý útok

V tomto zápase nás zaujal výkon druhej formácie v zložení Liška-Sukeľ-Lunter. Najmä prvého menovaného bol plný ľad. Svojou bojovnosťou získal veľa pukov. Spolu so svojimi spoluhráčmi si v druhej tretine vypracoval viacero zaujímavých šancí. Pre Slovensko je to iba dobre, že títo mladí hráči sa v KHL zlepšujú od zápasu k zápasu. K úplnej spokojnosti už iba chýbal gól v ich podaní.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Sports and Local answers family members of the Chi Omega Alumnae are (strip one custom dodgers jersey, From continue to) Barb Pizzuti Foulkes (Kent situation U.) zach britton jersey, Lois Krichbaum Deskin (Denison u nick castellanos jersey.), Elaine Dripps Gorant (Kent indicate U) alcides escobar jersey, Margie thomas Patterson (Westminster college), Peggy Keeney Zampini (Kent think U.), (short period two, From to the left) janet Reese Vestal (Westminster classes), Lynne Marchiore Janis (Kent state government U) cheap china jerseys, Wendy Axelson Taylor (ohio U), denise Pazur Morris (Marietta college), Connie Herbert Selby (tennesse U), Madeline McDermott Romeo (kansas U), Jean Hayes Hassell (kentkucky U), Anita Edenfield Huston (Denison) and as a consequence (strip three cheap mlb jerseys, From left over) : Ann Keck Costantini (Ohio maintain U.), Nancy Gibson Hauser (Thiel tech school), Maribeth Harry (Wittenberg you), carol Cooper Fithian (Kent stage U), bliss M. Of the southwest), Karen Peper Kinney (Marietta university and college) custom mlb jerseys, Wynetta Scmidt Perrotta (Westminster university and college) in addition to Elaine Gorence Pike (Kent circumstances U). Published on sept 23, 2011