Gól Slovana č. 300 v KHL, body si však vezú hostia (FOTO+VIDEO)

Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk 1:3 (0:1,0:1,1:1)

Góly: 59. Lunter (Tičar) – 6. Niinimäki (Orlov), 25. Miklík (Rjazancev, Taimi), 48. Haščák (Fisenko, Lugin)

Rozhodovali: Kiseľov, Ščeňov – Gordenko, Tomilov. Vylúčení: 8:8. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Divákov: 9619.

Prvé nebezpečenstvo pred bránkou hostí spôsobil závar po necelých štyroch minútach. Slovan zatlačil Amur do defenzívy na dlhé sekundy, výsledkom bola príležitosť Surového. Krátko na to Netík dokonca rozozvučal ľavú žrď bránky Murigyna. Na druhej strane však za bránkou Janusa zasvietilo červené svetlo. Po chybe v obrannom pásme sa puk dostal na hokeju Ninimakiho, ktorý takmer roztrhal sieť Janusovej bránky – 0:1. Ďalšie šance hostí prišli v presilovke v polovici tretiny, po nej sa peknou strelou z ľavého krídla blysol Bartovič. Obrovskú šancu na druhý gól mal v 13. minúte Riazancev, Janus mu však skvelým reflexom zmaril radosť. Slovan mohol vyrovnať štyri minúty pred koncom po strele Sersena, jeho delovku od modrej Murigyn iba vyrazil, Netíkovi v dorážke zabránil skákajúci puk. Po tomto okamihu prišla prvá presilovka pre belasých. Ten si vytvoril súvislý tlak v pásme hostí, po minúte a jedenástich sekundách dokonca prišiel ďalší faul Chabarovska. Slovan tak mal 49 sekundovú možnosť prevahy o dvoch hráčov. Pokusy Hudáčka, Surového a Baranku  však v sieti neskončili. Po prvej tretine si tak hostia držali najtesnejší náskok.

Rovnakú možnosť presilovky o dvoch hráčov dostali do daru hostia po necelých troch minútach. Riazancev v nej iba vyprášil betóny Janusa, ďalšie pokusy hostí Slovan prežil bez ujmy. Pokračovala však presilovka piatich proti štyrom a v nej sa tri sekundy pred jej koncom presadil pred Janusom bývalý hráč Slovana Miklík. Slovan po góle zapol na vyšší prevodový stupeň a v 29. minúte na dlhé chvíle zavrel hostí pred ich vlastnú bránku. Počas tohto tlaku si vypýtal faul Sersen a Slovan tak mal ideálnu možnosť vrátiť sa späť do zápasu. V nej však belasí sami svojou nepresnosťou pripravili o strelecké možnosti. Najvážnejšou hrozbou pre Murigyna bol pokus Vondrku, ktorý ruský gólman pokryl. Nervozitu domácich hráčov v druhej tretine demonštrovalo aj následné prečíslenie Šťastného so Sersenom, ktoré skončilo nepresnou prihrávkou na obrancu Slovana, ktorý sa tak opäť pripravil vlastnou vinou o gólovú možnosť.

Ďalšia možnosť pre Slovan prišla po dvoch minútach záverečného dejstva. V tejto presilovke však Murigyn nemusel riešiť ani jeden strelecký pokus. Zákonite prišlo to, čo muselo. Hostia sa v 47. minúte presadili po nenápadnej akcii, Janusa prekonal ďalší legionár v drese Chabarovska Haščák. Slovan sa v zostávajúcich minútach trápil sám so sebou, hostia si celkom v pokoji ustrážili svoj dostatočný náskok. Gól Slovana číslo 300 v KHL však napokon predsa len prišiel. Lunter strelou švihom v závere stretnutia skorigoval na konečných 1:3. Slovan sa doma opäť predstaví v nedeľu, kedy v Slovnaft aréne privítame hokejistov Vladivostoku.

Hlasy po zápase:

Petri Matikainen: „Bola to ťažká noc. Po tripe, kde sme hrali veľmi dobre a dosiahli sme tri víťazstvá, sme prišli domov a akoby sme si namýšľali, že sme lepší ako v skutočnosti sme. Nepracovali sme tak, ako sme mali. Včera sme odohrali ťažký zápas a dnes sme mentálne ani fyzicky nehrali v takom nasadení, ako sme si povedalia mali, no to nie je výhovorka. V prvom rade sa musím ospravedlniť našim fanúšikom. Opäť ich prišlo asi 10.000 a toto si nezaslúžili. Nebolo to dobré. Takto to vyzerá, keď v zápase nie je hlava a duša pohromade. Boli sme veľmi pomalí a pasívni, možno až na posledných desať minút, ale to už bolo 0:3.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“71″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan amur“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

3 thoughts on “Gól Slovana č. 300 v KHL, body si však vezú hostia (FOTO+VIDEO)

• 1. novembra 2014 at 0:33

Petri, tak tieto slova som uprimne necakal o to viac ma dnes z hokeja aspon daco potesilo.
    Je to stale o tom istom, doma sme pod akmysi tlakom navyse po slusnom zaciatku (Netikova tyc, hra v utocnom pasme), dostaneme tentokrat gol z prvej strely (inokedy je to napr. gol po 315 odrazeniach puku alebo co) a celu tretinu sme totalne mimo. Dnes sme boli mimo drvivu vacsinu zapasu. Ten tlak sa da do istej miery akceptovat aj ako vyhovorku, ale toto je vela, vsetci v muzstve ste profesionali a to nejde aby boli tak bezradni, neschopni snad viac jak dve tretiny. Verim ze proti Admiralu zahrame dobry zapas a odnesieme si konecne 3 body.