Belasé blízko k senzácii (FOTO)

BK Slovan Bratislava vs. MBK Ružomberok  56:65  (22:18, 7:16, 19:13, 8:18)

Hráčky BK Slovan boli blízko k senzácii, keď v zápase proti favoritovi z  Ružomberka viackrát v zápase viedli. Dnes podali jeden zo svojich najlepších výkonov v tejto sezóne. V úvode belasé viedli 2:0, aby  za niekoľko minút prehrávali 2:5.  V bohatej prvej štvrtine Slovanistky doplatili na rýchle štyri fauly, čím dali možnosť Ružomberčankám hádzať trestné hody.  Skóre sa menilo ako na hojdačke, Slovan viedol 14:10, aby Ružomberok so šťastím vyrovnal na 14:14. Vzápätí padli Slovanu jediné dve trojky v zápase v sérii, čím dokázal vyhrať prvú časť 22:18. Slovan doplatil na slabší vstup do druhej štvrtiny, keď v prvých troch minútach nedokázal zaznamenať ani bod. Potom to Slovanu začalo padať, dostal sa do vedenia 27:22. Od tohto momentu Ružomberok zmenil taktiku, začal Slovanistky napádať hneď po rozohrávke, čo robilo domácim obrovské problémy. Ako keby sa zľakli, že dnes môžu poraziť „Ružu“! V útoku im odišla koncovka, čo skúsený súper využil a otočil na polčasový stav  34:29 v jeho  prospech.

Cez prestávku asi padli v šatni tvrdšie slová. Slovan hral ako vymenený, začal dobre brániť, v útoku zlepšil doskok, darila sa mu aj streľba. V 27. minúte viedli belasé dokonca 42:38! Ružomberok sa opäť vrátil k úspešnej taktike z konca prvého polčasu, tá mu priniesla úspech, aby sa na konci tretej časti dotiahol na jediný bod.  Posledná štvrtina Slovanu vôbec nevyšla, hoci do nej vstupoval s jednobodovým  vedením 48:47. V 33. minúte ešte viedol Slovan 52:49, a zdalo sa, že senzácia bude na svete. Zázrak sa žiaľ nekonal, Slovanu úplne odišla koncovka, čo naopak súper trestal, keď šnúrou 13 bodov v rade poslal belasé do kolien. V 36 minúte už Ružomberok viedol  62:52. Ku koncu zápasu, dal domáci tréner Rakočevič priestor aj svojim mladým hráčkam. Slovan prišiel o možnosť zdolať favorita v poslednej časti zápasu. Škoda, lebo za dnešný výkon si dievčatá zaslúžili aspoň bod. Rozhodla väčšia skúsenosť na strane Ružomberka, ktorý napokon vyhral 65:56.

Slovanu sa dnes vôbec nedarila streľba za tri body, z 19 pokusov premenili iba dva. Súperky zo 14 pokusov dali tri trojky. Streľbu za dva body mali Slovanistky na úrovni 50%, z 40 pokusov im padlo 20 do čierneho. Hostkám o niečo viac 23 zo 42 pokusov.

Najlepšou strelkyňou Slovana bola s 16 bodmi  Sandra Hujsiová, za hostky Dominika Baburová s 15 bodmi.

Tréner Rakočevič k zápasu : “ Odohrali sme výborný zápas. Chcem pogratulovať svojim zverenkyniam k dobrému a bojovnému výkonu. Prvé tri štvrtiny nám vyšli, držali sme s favoritom krok, dokonca sme viedli. V závere sme nestačili na agresívnu hru Ružomberku a odpadli sme aj kondične, čo súper využil. V zápase nám chýbali Lenka Slezáriková a Nadia Rykulska, ktoré stále nemôžu hrať pre zranenie. Najbližšie cestujeme na dvojzápas do Košíc. Najprv proti Good Angels a o deň neskôr proti Cassovii, kde nás čaká ťažký zápas, ktorý ale  ideme vyhrať!“