Päť postrehov zo zápasu s Duklou Trenčín

HC Slovan neodštartoval Nový rok 2020 najlepšie. Prehra s Novými Zámkami 6:5 po predĺžení nepotešila fanúšikov Slovana. Belasí sa proti Trenčínu za nešťastnú prehru svojim priaznivcom rehabilitovali výhrou 4:1.

Prvé, prvá, prvý

Svoju premiéru si v Slovane zapísal kanadský obranca Brett Carson. Na svoje prvé stretnutie nebude spomínať iba v najlepšom. Keďže pri svojom prvom striedaní v zápase a prvej strele na bránu otvoril skóre. Navyše v zápase si pripísal aj prvý bod za asistenciu. Napodobnil tak Cama Barkera, ktorý tak isto pri svojej premiére v Slovane skóroval. Zápas však pre Bretta Carsona nedopadol dobre. Pri jedno náraze sa zranil, čím bude Slovanu chýbať štyri týždne.

Podobne ako Genoway

Novozložená formácia Bondra-St.Pierre-Basaraba v zápase ukázala viacero pekných akcii. Zatiaľ spolu odohrali druhý zápas a v každom sa niekto z tejto útočnej trojice gólovo presadil. Zaujal jej vedúci, ktorý okrem troch prihrávok v zápase, podobne ako svojho času Genoway pred takmer každým vhadzovaním naordinoval spoluhráčom pokyny, kto sa má kde postaviť.

Presilové hry

Fanúšikovia viackrát neboli spokojní ako Slovan zahrával presilovky. V tomto zápase museli byť spokojní. Najmä kanadský útok viackrát ukázal jednoduchosť pri zakončení, čoho výsledkom bol aj Carsonov otvárací gól. Rovnako aj Zigov útok súpera v pásme pritlačil.

Zaujímavé momenty

V druhej tretine predviedol peknú akciu Šedivý, ktorý položil Bondrovi puk pred prázdnu bránu, Bondra veľkoryso obrancovi Slovana za túto prihrávku poďakoval. O niečo podobné sa v druhej tretine pokúsil Andrej Meszároš, ale ani Zigo ani Abdul stojaci pred bránkou na jeho prihrávku nedosiahli. O pár minút na to dostal od Mareka Viedenského pas Roman Žitný, ktorý sa na moment ocitol pred brankárom Trenčína úplne osamotený. Možno ani nečakal, že ho takto samého obrana nechá v blízkosti bránkoviska. V spomínanej druhej tretine zaujal aj moment, kedy si vylúčený obranca Štach najprv sadol na trestnú ľavicu domácich. Samozrejme, po chvíľke sa presunul na tú správnu.

Zbytočné fauly

Slovan oproti poslednému zápasu podal diametrálne odlišný výkon. Zlepšil sa v každom aspekte, čo sa napokon ukázalo na konečnom výsledku. Čo by sme ale vedeli Slovanu vytknúť bol počet faulov. najmä tie fauly, ktoré boli v útočenj tretine. Trenčín hral až šesť početných výhod, jednu z nich premenil na gól. Tréner Pardavý po zápase svojim zverencom vytkol, že nevyužili viaceré šance v presilovkách, ktoré Slovan naopak využil.