SSC Neapol – ŠK Slovan Bratislava 3:0 (2:0)

Góly: 6. Mertens, 16. Hamšík, 75. Zapata

Rozhodovali: Stavrev – Kirovski, Kostadinov (všetci Macedónsko)

Žlté karty: 44. Hudák

SSC Neapol: Andujar – Maggio, Koulibaly, Britos, Ghoulam – Inler, Gargano – Hamšík – Callejon (74. Mesto), Zapata (78. Higuain), Mertens (64. de Guzman).

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Čikoš, Hudák, Gorosito, Jablonský – Žofčák (62. Ďuriš), Kolčák, Štefánik, Kubík (87. Gašparovič) – Milinkovič (72. Halenár) – Peltier.

Slovan začal svoje posledné vystúpenie v Európskej lige veľmi zle. Už v šiestej minúte Marek Hamšík našiel Mertensa, ktorý technickou strelou spoza šestnástky otvoril skóre stretnutia. O chvíľku už mohlo byť 2:0, Zapata však na dvakrát strieľal vysoko nad. Slovanu toto varovanie nestačilo, už o dve minúty našiel center úplne voľného Maggia, ten našťastie strieľal presne, no slabo. Perniš jeho pokus pohodlne pokryl. Šestnásta minúta však už zmenu skóre priniesla. Center Neapolčanov našiel v šestnástke Mareka Hamšíka, ten iba zľahka zmenil lopte smer, Perniš bol však úplne bez šance – 2:0. Neapol do týchto chvíľ dokonale ovládol hru, v 26. minúte mohol akcii Hamšíka pridať ďalší gól Callejon. Svoju strelu však iba oprel do bočnej siete. Potom sa dočkal aj Slovan. Aspoň prvého streleckého pokusu do priestoru brány domácich. Štefánikov pokus však prišiel z diaľky a nemal ani potrebnú razanciu. Ten mal naopak pokus Inlera v 36. minúte, ale chýbal mu presnosť.

Druhý polčas začal opäť tlakom Neapola, po štyroch minútach mohol skórovať strelec prvého gólu Mertens. Ten však okrem Perniša preloboval aj bránku. Slovan vystrčil rožky v 60. minúte, keď sa rozhodol zakončiť Čikoš, jeho strela nebola najhoršia. Neapol odpovedal takmer okamžite prienikom Mertensa, ktorého strelu Perniš končekmi prstov vytlačil na roh. Neapol sa však tretieho gólu predsa len dočkal. Jemný center do pokutového územia pristál na hlave Zapatu, ktorý pohodlne preskočil Jablonského a zvýšil na 3:0. Vo zvyšku zápasu domáci kontrolovali jeho priebeh, obaja tréneri vyčerpali aj povolené množstvo striedaní. V závere sa po zranení musel porúčať z ihriska Peltier, belasí tak zápas dohrali o jedného muža menej. Na výsledku sa ale už nič nezmenilo, Slovan sa tak s Európskou ligou rozlúčil hladkou prehrou. Za zmienku stojí fakt, že okrem Neapolu si napokon postup vybojovali aj hráči Young Boys Bern, ktorý v rozhodujúcom zápase porazil pražskú Spartu 1:0.