SlovanPositive sa zhováral s Rišom Lásikom, nielen o včerajšom zápase!

Zhovárali sme sa hráčom Slovana Rišom Lásikom.

 

Richard v Slovane ste od leta, ako hodnotíš svoje pôsobenie v belasom drese? Keby ste mali porovnať s Talianskom, v čom vidíte najväčí rozdiel?

V Slovane sa mi páči, trošku dlhšie som si zvykal na herný štýl, ani z mojej strany to zo začiatkov nebolo ono. Postupne sa to zlepšuje a verím, že to bude ešte lepšie! V Taliansku sa hrá viac takticky, máju lepšie prepracovaný systém.

 Tréner Straka má povesť prísného trénera, ako sa vám s ním spolupracuje?

Pán tréner je zásaditý, dbá hlavne na disciplínu. My sa ho snažíme rešpektovať, predsa je to skúsený tréner, ako hráč pôsobil v Nemecku, kde nabral skúsenosti, ktoré sa nám snaží predať.

Váš prestup do Slovana viacero ľudí prekvapil, bolo to ťažké rozhodnutie prijať ponuku belasých?

Mal som ponuky aj z iných klubov, keď sa ozval Slovan, rozhodovanie nebolo ľahké, zvažoval som všetky za a proti. Keďže mám malého syna, chcel som byť s ním čo najčastejšie, v neposledom rade Slovan hral v Lige majstrov.

S kým si v kabíne najviac rozumiete?

Nemám problém s nikým, ale najviac si rozumiem s Erikom Grendelom a Jurom Halenárom.

Ako zapadli noví hráči  (Kubík a Štefánik) do kabíny?

Kabína  ich prijala super, všetci ťaháme za jeden povraz spoločne bojujeme za Slovan!

V lete sa vám podarilo postúpiť do Európskej ligy, ako hodnotíte vystúpenie v LM s odstupom času?

Zápasy v Lige majstrov boli náročné, ľahkého súpera si dnes nevyberiete. Snažili sme postúpiť, ale nevyšlo nám to, napriek tomu hráme Európsku ligu. V nej sa budeme snažit uhrať nejaké body a potešiť našich fanúšikov. Európska liga môže viacerým mladým hráčom pomôcť k rozvoju, v neposlednom rade hráme aj o svoju budúcnosť. Preto sa snažíme isť do všetkých zápasov naplno.

Okrem pôsobenia v Slovane ste aj členom úspešnej repre do 21 rokov, v play off sme dostali Talianov, ty si v Taliansku hral, aké sú naše šance proti tomuto súperovi?

Podarilo sa nám zdolať Holandsko na ich pôde, čo nám psychicky dodáva veľa síl. V minulosti sme s Talianskom prehrali 1:4, bol to taký zvláštny zápas, dostali sme v tom zápase červenú kartu, súper kopal dve jedenástky. Dnes máme dobrý tím, ktorý je odhodlaný zabojovať o postup! Ja osobne som si Talianov do play off prial.

 Včera ste odohrali prvý zápas v skupinovej faze Európskej ligy, po prehre 0:5 nastalo v belasom tábore sklamanie, kde sa stala chyba? Čim to je, ze Slovanu sa strelecky na súperových ihriskách nedarí?

 Včerajší zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Začali sme nervózne, súper na nás vybehol z čoho pramenil aj prvý gól. Ak by dal Juro gól na 1:1. možno by zápas vyzeral inak. Nechceme sa na nič vyhovárať, musíme sa z toho to zápasu poučiť, rozobrať chyby, ktoré sa stali. V ďalšom zápase to bude iné. Máte pravdu vonku nedávame veľa gólov, neviem čím to je, šance si dokážeme vytvoriť.

 Na zápase boli aj naši fanúšikovia, ktorí merali cestu do Bernu. Vnímali ste ich podporu z tribún?

Áno od úvodu ich bolo počuť, vážime si, že nás prišli povzbudiť, žiaľ nám sa nepodarilo včera uhrať lepší výsledok. Gól nám zrejme nebol súdený, o čom hovoria aj tri žrde v zápase….

 Už v nedeľu hráte s DAC, podarí sa Slovanu vonku bodovať?

Na Dunajskú Stredu sa musíme dobre pripraviť, je to nový zápas, na včerajšiu prehru treba zabudnúť. Domácich bude hnať do predu 7000 ľudí, verím, že sa nám podarí uhrať dobrý výsledok a potešiť našich fanúšikov.

 

2 thoughts on “SlovanPositive sa zhováral s Rišom Lásikom, nielen o včerajšom zápase!

Pridaj komentár