Takúto atmosféru sme tu ešte nemali, zhodujú sa Straka s Greifom (FOTO+VIDEO)

Oslava stého výročia klubu vyvrcholila zápasom s MŠK Žilinou a sprievodným programom venovaným k tomuto jubileu. Už od poobedia mali fanúšikovia belasých možnosť stráviť čas na námestí pred Tehelným polom, kde prebiehal kultúrny program. Na svoje si ale prišli aj deti. Na pódiu sa predstavili aj hráči, ktorí získali PVP proti Barcelone. Tí bolo pred zápasom aj ocenení, kapitán mužstva Alexander Horváth za ovácií publika opätovne zdvihol nad hlavu pohár pre víťaza. Nechýbal ani kapitán Slovana Tomáš Stúpala, ktorý so Slovanom oslávil federálny titul, fanúšikov prišiel pozdraviť aj Marián Zeman. Po výhre nad Žilinou boli všetci spokojní. „Úžasné, úžasné“, zneli po zápase prvé slová marketingového riaditeľa klubu Tomáša Straku, ktorý doplnil :“Moja poklona patrí hráčom, ktorí strelili šesť gólov, v neposlednom rade fanúšikom, ktorí nám pripravili nádhernú atmosféru. Takúto atmosféru sme tu ešte nemali, a nepamätám si niečo podobné ani zo starého Tehelného pola. Klobúk dole aj hráčom aj fanúšikom, boli skvelí.“

Slovan na Tehelnom poli na jar nastúpil na päť zápasov, všetky vyhral. „Tešíme sa tomu, hráči prevažne strieľajú góly do bránky smerom ku kotlu. Chcel by som povedať ešte jednu dôležitú vec. Sami ste videli, po zápase na ihrisko naskákalo asi 200 detí, ktoré výhru oslavovali s hráčmi. Vyvraciame tým akýkoľvek mýtus o tom, žeby deti alebo rodiny nechodili na futbal. Práve naopak. Na Tehelné pole chodí veľa rodín s deťmi, žien, fanúšikov. Máme z toho obrovskú radosť, toto je Slovan,“ poznamenal Straka.

Na zápase proti Žiline bolo 12533 divákov. Aj o predošlé stretnutia na Tehelnom poli bol záujem. Fanúšik si cestu na štadión opäť našiel. Hráči predvádzajú pekný, atraktívny futbal. Svoje určite spravilo aj sté výročie.„Aj zápasy s Dunajskou Stredou, Michalovcami, Ružomberkom priniesli výbornú atmosféru. Chceme na tom ďalej pracovať, spolupracovať s fanúšikmi, ktorí nám dodávajú veľkú energiu. Ak budeme takto naďalej spolupracovať, som presvedčený o tom, že návštevy budú ešte stúpať,“ uzavrel Straka.

Víťazstvo nad Žilinou si neužili iba fanúšikovia, ale aj hráči. Tí sa po zápase svojim verným divákom poďakovali spoločnou oslavou presvedčivého víťazstva.„Parádny zápasy, padlo veľa gólov, ako keby sme hrali tenis,“ pousmial sa Dominik Greif, a pokračoval :„Diváci boli vynikajúci, prišli vo veľkom počte, bolo ich počuť celý zápas.“ Atmosféra na zápase bola výnimočná, tú pred zápasom ešte vyšperkovala nová hymna Slovana. Po zápase fanúšikovia brankára belasých zavolali medzi seba do kotla. „Ja som nevedel, čo od mňa chcú. Myslel som si, že si prajú, aby sme spoločne s hráčmi išli k nim bližšie. Skoro som tam spadol, ako som tam liezol, lebo sa mi šmykla noha v kopačkách.Som rád, že ma takto berú, osobne to pre mňa veľa znamená a pomáha to nielen mne, ale aj celý tím cíti ich veľkú podporu,“ uviedol miláčik publika. Slovan si z Tehelného pola buduje nedobytnú pevnosť, čo teší nielen fanúšikov, ale najmä hráčov. Hrať na Tehelnom poli a hrať na Pasienkoch sa porovnať nedá. „Samozrejme, keď vybehnete na takýto štadión, ihneď sa cítite ako futbalista, to sa nedá porovnať s tým, čo sme zažívali predtým. Samotná atmosféra vás vybičuje k lepším výkonom. To je našim cieľom, urobiť z tohto štadióna miesto, kde bude súper chodiť s rešpektom. Zatiaľ sa nám celkom darí,“ povedal Greif.

 

Fotogaléria z osláv stého výročia klubu

[Best_Wordpress_Gallery id=“161″ gal_title=“slovan 100″]

Pridaj komentár