Výprava futbalistov Slovana odcestovala do Turecka

Bratislavský Slovan sa už tradične za posledné roky pripravuje na jarnú časť v Turecku. V stredisku Belek naši futbalisti strávia v tréningovom rezorte pri brehu Stredozemného mora 25 dní, počas ktorých odohrajú šesť prípravných duelov.

„Od utorka sme nabehli na dvojfázové tréningy, v ktorých budeme pokračovať aj na sústredení v Turecku. Počas najbližšieho týždňa čaká hráčov kombinácia herných cvičení, vytrvalostných behov i tréningov v posilňovni,“ vyhlásil pre oficiálny klubový web tréner Martin Ševela tesne pred odletom tímu.

„Do Turecka cestujeme s cieľom zodpovedne sa pripraviť na jarnú časť sezóny. Čaká nás tam kvalita v podobe tréningových plôch či súperov v prípravných dueloch. Zameriame sa na mix faktorov – budeme pracovať na systémových veciach v našej hre, na kondičnej stránke a takisto sa pokúsime čo najlepšie odohrať prípravné zápasy proti atraktívnym súperom,“ povedal tréner belasých.

Čo sa týka kádra, tak s tímom cestovalo kvarteto nových posíl – Michal Šulla, Arťom Suchockij, Andraž Šporar a Ricky van Haaren. Do Beleku odletel aj brankár Martin Trnovský, ktorý dnes podpísal profesionálnu zmluvu. Ďalší mladý brankár Frederik Valach sa k tímu pripojí v Turecku, pretože sa až dnes vracia zo zrazu slovenskej reprezentácie do 20 rokov.

Na sústredenie necestoval František Kubík, ktorý zostal v Bratislave a bude sa zatiaľ pripravovať s juniorkou. Kubík dostal od klubu povolenie hľadať si nový angažmán. V kádri A-mužstva už nie je obranca Samuel Antálek, ktorý sa taktiež bude pripravovať s juniorkou. S tímom necestoval ani Uroš Damnjanovič, ten sa v Srbsku zotavuje zo zlomeniny kostičky na nohe.

Klub zároveň dotiahol polročné hosťovanie dvojice Juraj Kotula – Marek Rigo v Zlatých Moravciach. Títo mladíci budú môcť v Zlatých Moravciach pravidelne získavať hernú prax v najvyššej súťaži.

Osemnásťročný brankár Tomáš Rybár, ktorý na jeseň trénoval s A-mužstvom a vekovo ešte spadá do dorasteneckej kategórie, sa bude na jarnú časť pripravovať s výberom U19. Práve za U19 na jeseň odchytal aj niekoľko súťažných duelov.

Je možné, že v prípade príchodu posíl sa noví hráči pripoja k tímu ešte počas sústredenia v Beleku.

Zoznam hráčov, ktorí odleteli na sústredenie do Turecka:

Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Martin Trnovský + Frederik Valach sa pripojí v Turecku

Obrancovia: Vasil Božikov, Erik Čikoš, Diamantis Chouchoumis, Adam Laczkó, Milan Rundič, Kornel Saláta, Boris Sekulič, Arťom Suchockij

Stredopoliari: Lukáš Droppa, Ricky van Haaren, Dávid Holman, Joeri de Kamps, Filip Oršula, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič, Mitchell Schet

Útočníci: Aleksandar Čavrič, Filip Hološko, Jakub Mareš, Andraž Šporar, Róbert Vittek

Program sústredenia v Beleku: 

12. január: odlet výpravy do Turecka a začiatok sústredenia v Beleku

20. január: ŠK Slovan – Krídla Sovietov Samara (Rusko), prípravný zápas

24. január: ŠK Slovan – Olimpik Doneck (Ukrajina), prípravný zápas

27. január: ŠK Slovan – Vojvodina Novi Sad (Srbsko), prípravný zápas

31. január: ŠK Slovan – Újpest FC (Maďarsko), prípravný zápas

4. február: ŠK Slovan – FC Zenit Petrohrad (Rusko), prípravný zápas

6. február: ŠK Slovan – NK Veres Rivne (Ukrajina), prípravný zápas

7. február: odlet výpravy zo sústredenia v Turecku

Pridaj komentár