Ratão: Vždy dávam do hry maximum (FOTO+VIDEO)

By  |  0 Komentárov

Brazílčan Rafael Ratão do Slovana prišiel počas zimného prestupového obdobia. Na jar nastupoval najmä ako striedajúci hráči, proti Seredi sa predstavil v základnej zostave. V záverečnom kole zaznamenal svoj prvý gól v drese belasých, keď svojím presným zásahom pečatil výhru Slovana nad Sereďou pomerom 3:1. Svojim gestom pri oslave gólu naznačil, že čoskoro sa jeho partnerke narodí bábätko.„Tento gól pre mňa veľa znamená. Bol som predtým dlhšie zranený. Návrat na trávnik bol dlhší. Našťastie som späť a mohol som nastúpiť v základe, podarilo sa mi skórovať. Za to som veľmi šťastný,“opísal svoje pocity po zápase Ratão. V Bratislave je krátko, dlhšie sa zotavoval zo svojho zranenia. V stretnutiach, v ktorých nastúpil ukázal kvalitu, a chuť bojovať o belasých dres. „V Slovane sa mi veľmi páči, kabína ma prijala. Mesto je pekné, rýchlo som si zvykol. Z titulu mám radosť, pre mňa je dôležité, aby som bol zdravý, a pripravený pomáhať Slovanu k ďalším úspechom,“pochvaľuje si atmosféru v kabíne ofenzívny Brazílčan. V Slovane nastupoval najmú na poste tvorcu hry. Ukázal, že mu táto pozícia nie je cudzia. vytvoril viacero dobrých šancí pre svojich spoluhráčov, sám sa snažil zakončovať. „Počas svojej kariéry som nastupoval hlavne na krídle. Na Ukrajine som hral na hrote. Boli zápasy, kde som hral pod hrotom. Som pripravený hrať tam, kde tréner požaduje. Vždy dávam do hry maximum,“hovorí.

Tým, že prišiel v zime, nezažil atmosféru na Pasienkoch. Tehelné pole je nádherný, moderný štadión, navyše Slovan z neho na jar spravil nedobytnú pevnosť. Vyhral všetky svoje zápasy, čím potešil skvelých divákov, ktorí hráčom dodávajú energiu. „Vážime si ich podporu, chceme sa im vždy odvďačiť dobrým výkonom. Tešíme sa, že s nami chodia aj na vonkajšie zápasy, kde sú nadám dvanástym hráčom,“ pochválil fanúšikov Slovana Ratão.

Fotogaléria

« 2 z 2 »

titulná foto, zdroj:Miro Gasidlo

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.