10 najhorších prestupov za éry Kmotríka ml. a Trutza

Obdobie úradovanie funkcionárskej dvojice Kmotrík ml.-Trutz bolo od začiatku sprevádzané hľadaním správnej cesty k úspechu. Množstvo pokusov a omylom od zahraničných trénerských odborníkov ako boli Papavasiliou alebo Vukomanovič, až po časté zmeny v hráčskom kádri. Spočiatku sa Slovan pokúšal napodobniť úspech Trenčína a prichádzalo veľa hráčov z Holandska, zažili sme aj balkánsku cestu, ale prvého titulu sa fanúšikovia Slovana dočkali, až po 4 sezónach, kedy sa podarilo zostaviť silné mužstvo okolo Šporara, Bozhikova, Mohu a Greifa.

Prestupy hráčov ako Apau, Cléber, Damnjanovič, Droppa, Guzmics, Chouchoumis, Ligeon, Ružinský, Schet, Šaponjič alebo Voet nemôže žiadny fanúšik Slovana považovať za vydarené. Do najhoršej desiatky sme však zaradili iné mená.

10. Ricky van Haaren

Odchovanec Feyenoordu Rotterdam a bývalý mládežnícky reprezentant Holandska posilnil Slovan po krátkom pôsobení v AS Trenčín. Viac ako výkonmi zaujal výraznou nadváhou. Za Slovan nastúpil len v 4 zápasoch a po roku s ním klub rozviazal zmluvu.

9. Stefan Stangl

Rakúšan mal zvýšiť konkurenciu na ľavej strane obrany. Pred príchodom na Slovensko pôsobil v špičkových rakúskych kluboch (Salzburg, Rapid Viedeň, Austria Viedeň, Sturm Graz). Za Slovan nastúpil len v 1 zápase, odohral 58 minút a po sezóne s ním klub nepredĺžil zmluvu.

8. Vasilios Pliatsikas

Defenzívy hráč, ktorý mal na svojom konte aj štarty v nemeckej Bundeslige a gréckej reprezentácií prišiel na odporúčanie trénerského mága Papavasiloua. Zväčša nastupoval ako defenzívny záložník alebo pravý obranca. Podával nevýrazné výkony, po odvolaní cyperčana sa zo zostavy vytratil a po roku odišiel do gréckeho Panioniosu.

7. Boris Cmiljanič

Útočník z Čiernej Hory mal byť v Slovane nástupcom Róberta Vitteka. Mal za sebou pôsobenie v juniorke PSV Eindhoven aj v 2. španielskej lige. Vo Fortune lige dal za Slovan len 1 gól, nepresadil sa ani na hosťovaniach v rakúskej Admire Wacker a Zlatých Moravciach. Nakoniec skončil v juniorke Slovana a po 3 rokoch odišiel ako voľný hráč do FK Sarajevo.

6. Adler Da Silva

Švajčiarsky útočník s brazílskymi koreňmi zaujal svojimi výkonmi v drese Pohronia. V drese Slovana sa nedokázal strelecky presadzovať a svoj jediný gól strelil v slovenskom pohári Málincu. Sezónu dohrával v juniorke a bol poslaný na hosťovanie do Michaloviec.

5. Claude Dielna

Francúzsky stopér prišiel v zimnom prestupovom období na hosťovanie z anglického Sheffieldu Wednesday a podľa vyjadrení Kmotríka ml. mal byť najlepším obrancom v lige. V Slovane sa vôbec nepresadil, nastúpil len v 4 zápasoch(208 minút), ani raz neodohral celých 90 minút a v lete sa vrátil do Anglicka .

4. Granwald Scott

28-ročný defenzívny záložník prichádzal s nálepkou najlepšieho hráča ligy v Juhoafrickej republike. Pred pôsobením v Slovane nikdy nehral v Európe a od začiatku svojho pôsobenia mal problém prispôsobiť sa nárokom Fortuna ligy. Miesto v základnej zostave si nikdy natrvalo nevybojoval a po roku sa vrátil domov.

3. Ondřej Petrák

Český defenzívy záložník prišiel ako posila z nemeckého 1.FC Norimberg. Na svojom konte mal takmer 150 zápasov v Nemecku, niekoľko sezón v Slavii Praha. Väčšinu sezóny premaródil a v lige odohral len 117 minút. V ďalšej sezóne hrával len za béčko a zime posilnil Bohemians Praha.

2. Lesley de Sa

Holandský krídelník mal za sebou štarty v Lige majstrov za Ajax Amsterdam a vedenie klubu očakávalo, že bude patriť medzi najlepších hráčov ligy. V Slovane sa vôbec nepresadil, vo Fortuna lige nastúpil v základnej zostave len 7-krát a svoj najlepší zápas odohral v Slovenskom pohári proti Oravskému Veselému. Po nevydarenom hosťovaní v holandskom FC Oss s ním Slovan rozviazal zmluvu. Chvíľu pôsobil v 3. švédskej lige a v Bulharsku, momentálne hráva za amatérov Ajaxu 5. holandskú ligu.

1. Lorenzo Burnet

Lorenzo prichádzal ako 25-ročný hráč a na svojom konte mal vyše 100 zápasov v Holandskej lige za Groningen, kde hrával v obrane aj s Virgilom van Dijkom. Pre Slovan mal byť veľkou posilou na ľavej strane obrany. Podával veľmi slabé výkony, odohral len 12 zápasov a po pol sezóne sa vrátil do Holandska, kde pôsobí dodnes.

Foto: skslovan.com

Pridaj komentár