Päť postrehov zo zápasu s Metallurgom Novokuzneck

V Bratislave diváci videli po 65.minútach osem gólov. Po štyri na oboch stranách, a keďže sa ani po predĺžení nerozhodlo, na rad prišli samostatné nájazdy, k tým však vôbec nemuselo prísť…Penaltovú lotériu napokon vyhral Novokuzneck.

Góly z tretej strely

Slovan sa dostal do vedenia v stretnutí celkom rýchlo. Treťou v zápase prestrelil všetko čo mu stálo v ceste kapitán Meszároš. Z vedenia sa belasí dlho netešili, už o štyri minúty sa prečíslenia štyroch na dvoch rútil Kopeckého útok. V rozhodujúcom okamihu pokazil finálnu prihrávku, čím sa súper dostal do brejku. Ten zastavil iba za cenu faulu Musatov. Hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie, Zemchenko po tretej strele svojho tímu v zápase vyrovnal.

Kundrátkov návrat

Do zostavy sa po vyše mesiaci vrátil Tomáš Kundrátek. Ten svoj návrat okamžite okorenil gólom, keď vyrovnával na 2:2. Šikovný pravák ohrozil súperovho brankára v zápase dvakrát, na modrej čiare počas presiloviek patril k režisérom, škoda, že sa viackrát nepokúsil strieľať. Pre obranu Slovana je dobrou správou jeho zdravotný stav, nakoľko tesne pred zápasom vypadli zo zostavy Starosta so Sersenom. V stretnutí začínal v tretej formácii, napokon sa prepracoval do prvej.

Sádeckého premiéra

Mladý Slovák ešte vo štvrtok korčuľoval v Tipsport lige proti Zvolenu. Jeho „20“ uspela 2:1, Boris skóroval. Už na ďalší deň sa hlásil na Slovane, kde ho čakal jeho prvý zápas v KHL. Na ľade sa nestratil, celkom sa mu darilo na vhadzovaniach, veľmi dobre si plnil povinnosti smerom dozadu. Jeho chvíľa prišla šesť minút pred koncom, kedy parádnou prihrávkou nabil Hlinkovi, ten vyrovnal na 4:4. V druhej sérii samostatných nájazdov mu nevyšiel blafák. Aj napriek prehre sa Sádecký za svoj výkon nemusí vôbec hanbiť. Svedčí o tom aj skutočnosť, že jeho formácia dohrala zápas až do samého konca.

Náhodné góly súpera

Slovan svojho súpera prestrieľal, pomer striel bol 48:16! Súper dal z každej štvrtej strely na bránu gól, čo mu stačilo na zisk dvoch bodov. Aj takýto býva hokej. V poslednej časti dokonca prvých 10 minút neohrozil Brusta, ktorý sa musel v zápase nudiť. Ak neberiem do úvahy vyrovnávajúci gól Metallurgu, zisťujeme, že tie zvyšné góly boli viac ako náhodné a šťastné. Súper si šiel za svojím šťastím a to sa mu vyplatilo. Zlom v zápase prišiel pri štvrtom góle súpera v oslabení. V tej presilovke nevyužili dobré šance Taffe s Cheechoom. Tu keby Slovan otočil na 4:3 v jeho prospech bol by to iný zápas, stal sa opak, presadil sa súper.

Nevyužité možnosti v predĺžení

Hoci dal Slovan dva góly zo štyroch v presilovkách, mal možnosť v početných výhodách pridať aj ďalšie. V piatok ich hral dovedna osem, nehral ich úplne najhoršie, ale želaného efektu v podobe viacerých gólov sa diváci nedočkali. Samotný Kuklev sa porúčal na trestnú ľavicu trikrát. A práve tá posledná presilovka prišla v predĺžení. Slovan mal výbornú možnosť uchmatnúť bod navyše, nedarilo sa mu v kľúčových momentoch na vhadzovaniach. Keď sa už dostal do pásma, krkolomne sa snažil puk pretlačiť za mladučkého iba 22-ročného Kareyeva, z neho napokon spravili belasí super hrdinu. V samom závere mohlo byť všetko inak, v posledných sekundách sa do nájazdu dostal súper, iba vďaka uplynutí nadstaveného času mu nezostal čas na zakončenie.