Slovan nestačil na Ladu Togliatti, tá si odviezla tri body (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Lada Togliatti 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

Góly: 47. Skalický (Švarný), 52. Luža (Bartovič, Surový) – 1. Belousov, 7. Romanov (Valujský), 33. Bočarov, 38. Zaťovič (Romanov, Strelcov), 50. Krysanov (Gurkin, Belousov)

HC Slovan Bratislava: Brust (7. Garnett) – Barker, Sersen , Valach, Švarný, Luža, Starosta, Kozák – Leblanc, Nedorost, Kašpar – Bartovič, Surový, Miklík – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák.

Lada Togliatti: Masalskis (Kasutin) – Bolšakov, Flood,  Vorobiov, Romanov, Viklund, Gurkin, Volgin, Putilov – Belousov, Krysanov, Šenfeld – Gurianov, Komarov, Zaťovič – Bočarov, A. Strelcov, V. Strelcov – Valujský, Mastriukov, Mokšancev.

Rozhodovali: Beliajev, Bondar – Koršak, Černyšov, Vylúčenia 6:6 Diváci:7887

Po víťazstve v Minsku, diváci čakali od svojich hráčov, že predvedú dobrý výkon, potvrdia získané body z metropoly Bieloruska. Už z prvej strely na bránu sa hostia ujali vedenia, aby sa v siedmej minúte po druhom góle Lady porúčal Brust na striedačku. Slovan si vytvoril dobré šance, ktoré volali po góle, ale do šatní sa odchádzalo za stavu 0:2.

V druhej tretine už hrala Lada svoju hru, prehusťovala stredné pásmo, bránila svoju modrú čiaru, cez ktorú mali domáci hráči problém prejsť. V polovici zápasu prepasíroval puk za Garentta Bočarov 0:3.  Onedlho na to zaujala šarvátka medzi Romanovom a Šťastným, po ktorej mal Slovan možnosť hrať presilovku. Barkerova strela iba tesne minula Masalskisovu bránu. V závere tretiny presne do šibenice trafil Zaťovič 0:4.

V záverečnej časti sa Slovan pokúšal aspoň o čestný gól. Ten zaznamenal Skalický, ktorý sa dobre zorientoval pred bránkou a puk pretlačil za Masalskisov chrbát. Odpoveď hostí prišla rýchlo. Staticky brániacu päticu domácich potrestal piatym gólom Krysanov. Na konečných 2:5 znížil z presilovky Luža.