Ak Bars Kazaň vs. HC Slovan Bratislava 4:3 (2:2,0:0,2:1)

Góly a asistencie: 17. Pajgin (Mirnov, Kosticyn), 18. Medvedev (Azevedo, Petrov), 52. Pesonon (Pajgin). 57. Varnakov – 10. Nagy (Nedorost), 12. Murley (Sigalet) 45. Vondrka (Jeglič)

AK Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Medvedev (A), Kornejev, Nikulin (A), Pajgin, Heshka, Rylov, Denisov – Pesonen, Azevedo, Petrov – Lukojanov, Svitov (C), Obuchov – S. Kosticyn, Malychyn, Mirnov – Möller, Burmistrov, Varnakov

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen (A), Sigalet, Starosta, Mihalik, Brejčák, Luža – Vondrka, Nedorost, Nagy (A) – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič (C), Tičar, Murley – Ölvecký, White, Jeglič

Rozhodca: Bulanov, Soin – Misiur, Raming

Po prvých oťukávaniach prišiel faul Mihalika, po ktorom dostali domáci príležitosť hrať svoju prvú presilovú hru v zápase. Slovan prežil hru v oslabení, ale po chybe Tičara nebezpečne ohrozil Backlunda Azevedo. V 9.minúte  pekne prenikol Murley, ktorý brankára domácich neohrozil, vypýtal si však na seba faul. Slovan si tak zahral svoju prvú presilovku. Hneď v jej úvode belasí zatlačili Kazaň, Laco Nagy po svojom sólo cez celé ihrisko otvoril skóre 1:0 pre Slovan. O minútu na to ďalšiu parádnu akciu Slovana zakončil Murley 2:0. Fantastický úvod belasých v druhej časti prvej tretiny mohol Slovan zvelebiť aj tretím gólom, mal možnosť presilovky. V nej mali slovanisti dobré šance, ale skóre sa nemenilo. Napriek tomu si Slovan aj po presilovke vytvoril menší tlak. Domáci sa dostali do zápasu Paiginom, ktorý zúžitkoval Mirnovovu prihrávku a nedal Backlundovi šancu 1:2. Hráči Ak Barsu dostali „vietor do chrbta“ a už o minútu bolo vyrovnané, presadil sa obranca Medvedev. Slovan prišiel o sľubný dvojgólový náskok za necelé dve minúty.

Druhú tretinu odštartoval faul na Nagya, ktorý dostal tiež menší dvojminútový trest za filmovanie. V hre 4vs4 Nilssona ohrozil Ölvecký, ale pri protiútoku sa dopustil faulu Sersen, čím dostali domáci možnosť hrať v početnej výhode. Uzamkli Slovan do obranného pásma. Bartovič dobre vypichol puk, pri jeho rodiacej sa šanci ho zastavil Nikulin za cenu trestného strieľania, ktoré Bartovič nepremenil. Hneď po tom ako Sersen skočil na ľad, sa po rýchlej výmene puku do dobrej šance dostal Netík, ktorý bol faulovaný. Slovan tak dostal možnosť hrať presilovku. Tú belasí nevyužili, navyše po jej skončení Kazaň dva krát nebezpečne ohrozila Backlunda. Do šance dvoch proti jednému sa dostal Nedorostom s Vondrkom, skóre sa nemenilo. Vzápätí odišiel na trestnú lavicu Sigalet, presilovku domáci nehrali dlho, za faul na Backlunda sa sily na ľade vyrovnali. Šance sa striedali na oboch stranách, bližšie ku gólu mal Slovan, Ölvecký Nilssona neprekonal. Po bohatej prvej tretine, v ktorej diváci videli štyri góly, v tej druhej gól nepadol.

Aj tretia tretina odštartovala svoje dianie faulom. Nikulin zastavil Hudáčka v šanci, Slovan hral v početnej prevahe. Slovan tvrdou Sersenovou strelou preveril Nilssona, ale gól z presilovky nevyťažil. V 45. minúte perfektne potiahol po pravom krídle puk Jeglič, nezištne našiel Vondrku, ktorý nemal problém dostať Slovan opäť do vedenia. Kazaň mohla vzápätí vyrovnať ale Nikulinovu strelu Backlund bez problémov chytil. Diváci hnali svojich dopredu, Slovan hrozil s protiútokov, čím držal hru ďaleko od Backlunda.V 52. minúte si belasí nepostrážili Pesonena, ktorý vyrovnal na 3:3. O pár minút Slovan vyrobil hrúbku v rozohrávke z vlastného pásma, ktorú domáci nepotrestali. Kazaň belasých zatlačila, dôsledkom čoho, bol ich vedúci gól. Z poza brány sa pretlačil pred Backlunda Varnakov, ktorého  nestačil odstaviť Baranka. Slovan aj napriek vabanku a hre bez brankára nedokázal vyrovnať.

Škoda, po dobre rozohranom zápase napokon belasí cestujú z Kazane bez bodu, po tesnej prehre 3:4. Napriek tomu 6 bodov z tripu je výborných. Presvedčili sme sa, že dokážeme hrať vyrovnané partie aj s favoritmi na Gagarinov pohár.

Ohlasy po zápase:

Ladislav Nagy: „Za stavu 3:2 pre nás som si myslel, že to už dokážeme dohrať do víťazného konca. Veril som aj po tom, čo vyrovnali. Dali však pomerne šťastný gól tri minúty pred koncom. Musíme hrať celých 60 minút, napriek tomu si myslím, že dnes sme si tu nezaslúžili prehrať a škoda aspoň toho bodíku. Musíme sa z toho poučiť a v ďalších zápasoch, ktoré nás čakajú doma, zabojovať. Z tohto tripu sme napokon kľudne mohli doviezť aj 9 bodov, keby sme si ten dnešný záver ustrážili. Škoda, teraz tak tesne po zápase je nám to ľúto.“

Michal Vondrka: „Škoda, že nám to v samom závere utieklo. Dnes sme sa však presvedčili, že v tejto sezóne môžeme hrať úplne s každým. Oni hrali výborne, ale v úvode sme ich zaskočili, viedli sme 2:0. Po tom, ako sa im rovnako rýchlo podarilo vyrovnať, samozrejme ´narástli´, začali hrať oveľa lepšie, ako predtým. Potom sme ešte raz viedli, ale urobili sme chybičku pred vyrovnávajúcim gólom. Je to škoda, prehrali sme si to sami, ale hrali sme tu veľmi dobrý a vyrovnaný zápas.“

Matt Murley: „Bol to dobrý zápas, obe mužstvá dali v prvej tretine veľmi pekné rýchle góly. Rozhodovalo sa až v samom závere, keď sme im tak trochu ´povolili lano´ a umožnili vytvoriť si nejaké gólové príležitosti, ktoré také výborné mužstvo dokázalo premeniť. Je to krutá prehra, ale musíme byť aj naďalej pozitívni. Mali sme veľmi dobrý trip, hrali sme až do konca absolútne vyrovnanú partiu s dvomi z najlepších mužstiev celej ligy.

Žiga Jeglič: „Je to veľmi nešťastná prehra. Začali sme výborne, disciplinovane. Strelili sme dva nádherné góly po vydarených individuálnych akciách. Bohužiaľ, v závere prvej tretiny sme urobili chyby v obrannom pásme. Vedeli sme, že tam sú mimoriadne nebezpeční a ťažko sa proti ním hrá. V kabíne sme si to vysvetlili, dali sa znovu dohromady a druhú tretinu odohrali disciplinovane, bez väčších chýb v strednom pásme, pričom sme mali aj sľubné gólové príležitosti. Aj v záverečnej časti sme sa snažili držať herného systému, ktorý nám v predchádzajúcich zápasoch vychádzal a priniesol tri výhry. Dostali sme sa do vedenia, ale po menších zaváhaniach sme v samom závere o body prišli. Nie je to koniec sveta, celkove bol trip pre nás úspešný, ale tá dnešná prehra mrzí.“

zdroj ohlasov po zápase: hcslovan.sk

One thought on “Ak Bars Kazaň vs. HC Slovan Bratislava 4:3 (2:2,0:0,2:1)