Päť postrehov zo zápasu so Spartakom Moskva

Slovan si zo zápasu so Spartakom Moskva pripísal bod. Dva stratil, čím mu súper v tabuľke odskočil na rozdiel štyroch bodov. Belasým aj v tomto zápase chýbal Viedenský, ktorý patril v úvode sezóny k oporám mužstva.

Začarovaný Bespalov

Slovan ani tentokrát nedokázal doma Spartak zdolať za tri body. V bránke súpera stál opäť Bespalov, ktorý proti Slovanu odchytal posledné tri zápasy na bratislavskom ľade. V každom tomto stretnutí narobil Slovanistom problémy,  štyrikrát sa im ho podarilo prekonať iba minulý rok cez Vianoce, kedy v divokom zápase vyhrali 5:4 na s.n. V nedeľu pochytal viaceré dobré šance belasých, inkasoval oba raz, aj to, keď ležal na zemi, čo dobre prečítal Ebert, ktorý poslal puk do horných častí brány. Ďalší pokus poraziť Spartak na domácom ľade bude mať Slovan v budúcej sezóne, keď s týmto súperom sa v aktuálnom ročníku stretne už iba raz na jeho ľade 9.12.

Necitlivé rozhodnutia

Rozhodcovia sú panmi na ľade. Ich výroky sú často komické, inak tomu nebolo ani v nedeľnajšom zápase. V prvej tretine najprv nevedeli, či má ísť na trestnú ľavicu Švarný alebo Ebert, Až po rozhovore s Milošom Říhom putoval na trestnú ľavicu Ebert. V úvode druhej tretiny za zvláštnych okolností putoval do kabíny Kašpar, ktorý dostal trest do konca zápasu. Dostal ho za tento prečin. Čiarový rozhodca stál tak, že doslova bránil ísť Kašparovi z trestnej, ten ho rukou posunul. Na to sa čiarový zrazil s Rusom a obaja spadli….a bol trest za nešportové správanie na svete. Každý si môžete o tom utvoriť svoj názor. Vrchol ich dnešného slabého výkonu prišiel v 46. minúte. Do príležitosti sa dostával Šťastný, ktorý sa rútil do pásma. Súper ho fauloval, ale hlavný rozhodca s číslom 14 na drese na prekvapenie všetkých aj fauľujúceho hráča ukázal na Šťastného, ktorý bol vylúčený za filmovanie. Týmto verdiktom bol poškodený domáci tím.

Zasadnutie na Genowaya

Colby Genoway to mal proti Spartaku na vhadzovaniach od prvej minúty ťažšie. Vyzeralo to ako, keď si na žiaka v škole „zasadne“ učiteľ(ka). Genoway bol veľmi často vykázaný z vhodzovaní, z čoho profitoval súper. Keď ho z buly vykázali počas presilovky Spartaka, nahradil ho Řepík, ktorý proti Stoaovi neuspel. Následne sa Stoa dostal k puku, ktorý sa odrazil od zadného mantinelu, aby poslal svoj tím do vedenia.

Bojovnosť, ale slabá efektivita

Prvá tretina Slovanu nevyšla podľa predstáv. Už v 13.nástom zápase zo 16 inkasoval v zápase ako prvý. Od druhej tretiny sa hra z jeho strany zmenila. Súper sa v podstate len bránil, pred Mazancom nebezpečný nebol. Ako keby hrali na 0:1. Slovanu sa bojovnosť uprieť nedala, ale zlyhával v efektivite. Vždu mu k gólu niečo chýbalo. V tomto zápase sa mu nedarilo v presilovkách, ktorými dokázal uspieť v predošlom zápase s Podoľskom. Od spomínanej druhej časti sa mu navyše rozpadol prvý útok.

Predĺženie

Slovan začal hru v predĺžení dobre. Viackrát si vytvoril dobré strelecké možnosti, ale Bespalova neohrozil. Pekne sa prezentoval Řepík, ktorý si povodil trojicu Spartaka, aby dobre našiel Eberta. Súper v podstate využil v predĺžení svoju šancu, keď Chochlačov nahodil puk na Mazanca, ktorému clonil Hrnka a rozhodol.

 

 

 

Pridaj komentár